Tuliszków: Dramat w Piętnie. Zwłoki rowerzysty znaleziono w przydrożnym rowie

Wypadek Piętno

Wypadek, do którego doszło w niedzielny wieczór w Piętnie ma swój tragiczny finał. Podczas prowadzenia czynności w przydrożnym rowie odnaleziono zmasakrowane ciało rowerzysty. Wiele wskazuje na to, że był on jednym z uczestników zdarzenia i został potrącony przez samochód.

-W dniu 16 sierpnia około godziny 21.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku został powiadomiony przez dyspozytora powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego iż pijany mężczyzna dachował samochodem po czym opuścił pojazd. Według dyspozytora zdarzenie miało miejsce w Piętnie w gminie Tuliszków- informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda.

W wyniku czynności podjętych przez funkcjonariuszy Policji ustalono kierującego pojazdem marki Opel Vectra. Był nim 34- letni mężczyzna, który w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pojazd posiadał bardzo widoczne uszkodzenia wskazujące, iż brał on udział w zdarzeniu drogowym. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Od zatrzymanego pobrano również krew celem przeprowadzenia badań na zawartość środków odłurzających i psychotropowych.

W toku dokonywanych w sprawie czynności procesowych i w trakcie wykonywanych oględzin w lesie znajdującym się na obszarze Piętno- Dziadowice w przydrożnym rowie odnaleziono ciało rowerzysty. Obrażenia ciała, sposób ułożenia zwłok oraz miejsce znajdowania się poszczególnych części tego ciała jednoznacznie wskazują, iż został on potrącony przez samochód. Niewykluczone, że był to samochód, którym kierował zatrzymany 34- latek.

Ciało mężczyzny, jak i części tego ciała zabezpieczono celem przeprowadzenia oględzin i sekcji zwłok. Zabezpieczono również do celów procesowych samochód, którym kierował zatrzymany mężczyzna.

W sprawie trwają intensywne czynności procesowe mające na celu na obecnym etapie postępowania ustalenie przede wszystkim czy pomiędzy śmiercią mężczyzny, wypadkiem z udziałem samochodu osobowego marki Opel Vectra zachodzi związek przyczynowy.

Możliwe że mężczyzna odpowie z artykułu 177 paragraf 2 (spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym) i 178 paragraf 1 z którego wynika surowsza odpowiedzialność.

Auto do 30 tysięcy - nowe czy używane?
Smakowite spacery po Uniejowie na pyszne zakończen...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 30 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.