Wideo: Przekroczył prędkość i jechał mimo cofniętych uprawnień

Pirat drogowy

Policjanci z Turku zatrzymali kierowcę Audi, który złamał wiele przepisów ruchu drogowego. Kierowca jechał z prędkością 177 km/h, nie stosował się do znaków i wyprzedzał na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniach. Dodatkowo prowadził mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na drogach powiatu tureckiego zauważyli samochód Audi A6, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierujący samochodem wyprzedzał na przejściu dla pieszych, skrzyżowaniach i dodatkowo jechał z prędkością aż 177 km/h. Policjanci niezwłocznie przerwali niebezpieczną jazdę i zatrzymali Audi.

Kierowca swoją jazdą spowodował olbrzymie zagrożenie w ruchu drogowym i dlatego policjanci uznali że mandat byłby zbyt niską karą. Skierują wniosek do sądu o ukaranie pirata drogowego za szereg popełnionych wykroczeń.

Funkcjonariusze sprawdzili dane kierowcy w policyjnym systemie. Okazało się, że 21-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień. W myśl przepisów może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wideo ze zdarzenia obejrzeć można TUTAJ

Ćwiczenia JRG we współpracy z Nadleśnictwem Turek
Czyste powietrze zaczyna się w Twoim domu

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - aldona w środa, 10 czerwiec 2020 15:32

Bardzo dobrze. Chwasty trzeba wyrywać.

Bardzo dobrze. Chwasty trzeba wyrywać.
Gość
piątek, 30 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.