Nowe taryfy za wodę i ścieki dla gmin Turek i Kawęczyn, a w nich - podwyżki

Gminy Turek i Kawęczyn podlegają pod Zakład Usług Wodny w Koninie, który odpowiada za zaopatrzenie mieszkańców w wodę i odprowadzanie ścieków. Przedsiębiorstwo niespodziewanie i - dla wielu samorządów - w nieuzasadniony sposób wprowadziło podwyżki. Dla gminy Turek to wzrost niemal o 80 proc.

  2 komentarze
2 komentarze

Gm. Turek: Światowy Dzień Oszczędzania w Chlebowie

Światowy Dzień Oszczędzania to jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Był to pomysł przedstawicieli największych banków europejskich, którzy podczas konferencji w Mediolanie w 1924 roku uznali, że wiedza na temat pomnażania oszczędności w dłuższej perspektywie powinna zapewnić stabilny rozwój społeczeństw. W tym celu postanowiono, iż 31 października każdego roku będą organizować w swoich krajach działania edukacyjne skierowane do wszystkich obywateli, promujące ideę oszczędzania. I tak Światowy Dzień Oszczędzania od ponad 90 lat ma nam przypominać, jak ważne jest odkładanie chociażby małych kwot. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Uczniowie przygotowali piękne plakaty promujące oszczędzanie oraz bardzo pomysłowe, wykonane własnoręcznie skarbonki.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: 19-latek jechał 122 km/h w rejonie zabudowanym! Stracił prawo jazdy na trzy miesiące

W czwartek, 2 listopada, krótko przed zakończeniem Akcji Znicz 2023 funkcjonariusze turowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 19-letniego kierowcę, który w Turkowicach, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h pędził 122 km/h. 
  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: "Strażnicy pól, sadów i ogrodów", czyli Festiwal Dyni w Żukach

II Festiwal Dyni pt. "Strażnicy pól, sadów i ogrodów" odbył się w niedzielę 22 października w Żukach. Przybyłych gości powitała przewodnicząca Bożena Świtaj, po czym przekazała mikrofon swojej zastępczyni Kindze Trzmielewskiej, która opowiedziała o tematyce Festiwalu, zwyczajach ludowych i strażnikach, które pojawiły się przy naszej świetlicy. Strażnikami byli Chochoł, Marzanna, Polewik, Przepiórka i strachy polne.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Groźny wypadek w Szadowie Księżym. 22-latka przewieziona do kaliskiego szpitala

Nieprzytomną młodą kobietę przewieziono do kaliskiego szpitala po wypadku, do którego doszło w Szadowie Księżym (gm. Turek). 22-latka wjechała rowerem pod koła osobowego auta.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Boisko wielofunkcyjne w Chlebowie uroczyście oddane do użytku

Wielkie wydarzenie zarówno dla uczniów, jak i wychowawców Szkoły Podstawowej im. J.Mehoffera w Chlebowie miało miejsce w piątek, 13 października. Właśnie tego dnia miało miejsce uroczyste oddanie boiska wielofunkcyjnego.

  1 komentarz
1 komentarz

Gm. Turek: Sportowe święto w Słodkowie. Orlik lekkoatletyczny oddany do użytku

Młodzi sportowcy ze Słodkowa już mogą pochwalić się tytułami mistrzów Wielkopolski. W osiąganiu kolejnych sukcesów z pewnością pomogą im treningi na nowej bieżni, która powstała przy tamtejszej szkole. W czwartek, 12 października obiekt oficjalnie oddano do użytku.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Druhowie ze Słodkowa powitali nowy wóz

W piątkowy (29 września) wieczór druhowie z jednostki OSP w Słodkowie powitali nowy, lekki samochód strażacki, który od teraz służyć będzie dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Piknik rodzinny z czekami na hale dla szkół podstawowych

Mieszkańcy miejscowości Cisew i okolic wspaniale bawili się podczas pikniku, który zorganizowano w miniony weekend. Podczas wydarzenia przekazane zostały również czeki dla szkół podstawowych w Cisewie i Turkowicach.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Miliony na inwestycje drogowe w Słodkowie Kolonii i Obrzębinie

Ponad półtora miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskała gmina Turek na przebudowę istniejących oraz budowę nowych dróg. Umowy na przekazanie wspomnianych środków podpisano w poniedziałek, 25 września.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.