Ponad 150 uczniów na kwarantannie. Koronawirus we Władysławowie i Kowalach Pańskich

W powiecie tureckim, tak jak w całym kraju, rośnie liczba osób, u których wykonywane testy potwierdzają zachorowania na koronawirusa. Eksperci ostrzegają, że może być to początek kolejnej fali zakażeń. Być może trzeba będzie powrócić do nauczania zdalnego w szkołach. Infekcje SARS-CoV-2 wykryto w kolejnych placówkach oświatowych w okolicach Turku. Na kwarantannie przebywa aktualnie ponad 150 uczniów.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Dzieci z podstawówki na przymusowej kwarantannie

Trwa drugi miesiąc roku szkolnego 2021/2022. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki mimo wciąż trwającej pandemii dzieci i młodzież wróciły do nauki stacjonarnej. W jednej ze szkół na terenie gminy Kawęczyn w powiecie tureckim wykryto ognisko COVID-19. Turkowski SANEPID zdecydował o skierowaniu na kwarantannę trzech klas uczniów.

  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Nowa droga w miejscowości Żdżary

5 października odbył się odbiór inwestycji drogowej pn. „Budowa drogi gminnej wraz ze zjazdami do gruntów rolnych w miejscowości Żdżary”.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Mieszkańcy skarżą się na złą jakość wody

Podczas wtorkowej (28 września) sesji rady gminy Kawęczyn radny Tomasz Tyrakowski zwrócił uwagę, że mieszkańcy skarżą się na złą jakość wody. Zgłaszają, że jest ona wręcz niezdatna do picia.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: „Heidemuhle, czyli młyn na wrzosowisku”. Bolesna pamięć o żydach z Czachulca

80 lat temu, w październiku 1941 roku utworzono getto w Czachulcu. O dramacie sprzed lat przypomina pomnik w miejscu żydowskiego cmentarza. Na nim wyryto kilkaset nazwisk tych, którzy zostali pomordowani. Ich pamięć w szczególny sposób uczczono podczas uroczystości zorganizowanych we wtorek, 21 września. Historię Żydów z Czachulca zapisano również na kartach książki Pawła Janickiego pt. „Heidemuhle, czyli młyn na wrzosowisku”.

  15 komentarze
Etykiety:
15 komentarze

Wspólne dzieło Boga, natury i ludzi dobiegło końca. Nadszedł czas zabawy

- Oni podnosząc wzrok znad ziemi, ogarniali nim horyzont, gdzie niebo łączy się z ziemią i do nieba zanosili modlitwę o urodzaj, o ziarno dla siewcy i ziarno dla chleba. Oni w imię Boże rozpoczynali każdy dzień i każdą swoją pracę tworząc swoje rolnicze dzieło kończyli – cytował podczas Dożynek Powiatowo – Gminno – Parafialnych Jana Pawła II wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.

  6 komentarze
Etykiety:
6 komentarze

Kawęczyn: Gospodynie z Będziechowa w krajowej czołówce Bitwy Regionów

Dobiegł końca konkurs „Bitwa Regionów”, w którym rywalizowały Koła Gospodyń wiejskich z całej Polski. Wielkopolskę rywalizowały panie z Będziechowa, które ostatecznie zakończyły rywalizację zajmując wysokie, czwarte miejsce.

  0 komentarze
0 komentarze

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne już w tę niedzielę. Zapraszamy!

Wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci i młodzieży, kolorowe wieńce oraz mnóstwo pysznego jedzenia czekać będzie na uczestników Dożynek Powiatowo-Gminno- Parafialne. Odbędą się one w tę niedzielę, 5 września w Kawęczynie.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Inwestuj, mieszkaj, wypoczywaj - gmina Kawęczyn zaprasza

Kawęczyn to gmina wiejska w południowo – wschodniej Wielkopolsce, w powiecie tureckim oddalona 14 km od miasta powiatowego - Turku. Od strony północnej Gmina sąsiaduje z gminą Turek, od północnego zachodu z gminą Malanów, od wschodu z gminą Dobra a od zachodu z gminą Lisków w powiecie kaliskim. Południowa granica Gminy stanowi jednocześnie granicę Województwa Wielkopolskiego z Województwem Łódzkim, sąsiadując z gminą Goszczanów w powiecie sieradzkim.

  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Radni przekazali środki na dokumentację dla kolei

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami rada gminy Kawęczyn podczas wtorkowej (31 sierpnia) sesji przeznaczyła niespełna 27 tys. zł jako pomoc dla województwa wielkopolskiego na opracowanie studium planistycznego dla budowy połączenia kolejowego z Konina do Turku.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.