Kawęczyn: Budowa PSZOK zakończona

Pod koniec ubiegłego roku złożono wniosek na realizację projektu "Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kawęczynie”. Obiekt jest już gotowy i przeszedł odbiór techniczny.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Konkurs fotograficzny „Moja Gmina w obiektywie” rozstrzygnięty

Urząd Gminy w Kawęczynie 24 września 2020 r. ogłosił konkurs fotograficzny „Moja Gmina w obiektywie”. W dniu 9 października minął termin składania prac. Zgłosiło się 11 osób – mieszkańców Gminy Kawęczyn.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Święto Niepodległości inne niż wszystkie

Bez dźwięków orkiestry i tradycyjnego przemarszu w Tokarach upamiętniono 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Było skromniej niż w poprzednich latach, ale nie mniej uroczyście.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Coś kosztem czegoś. Szkoły w gminie nie unikną restrukturyzacji

Temat rosnących nakładów na oświatę pojawił się podczas czwartkowej (29 października) sesji rady gminy Kawęczyn. - Oświata jest nasza, dzieci i młodzież są nasze, i to zadanie jest nasze, tylko trzeba dokonać restrukturyzacji - mówił wójt Jan Nowak.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Paweł Naglewski zadba o obsługę inwestora

Paweł Naglewski objął stanowisko inspektora do spraw obsługi inwestora w Urzędzie Gminy Kawęczyn. Oficjalnie powitano go podczas czwartkowej (29 października) sesji.

  8 komentarze
8 komentarze

Kawęczyn: Osoba z koronawirusem na mszy świętej w Tokarach. Wierni proszeni o kontakt z lekarzem

W niedzielnej mszy świętej w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Tokarach Pierwszych uczestniczyła osoba, u której stwierdzono zakażenie wirusem Sars-CoV-2. Sanepid apeluje, aby wierni, którzy także brali udział w nabożeństwie kontaktowali się z lekarzami rodzinnymi.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Szkoła w Kowalach Pańskich ma już swój sztandar

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym, a przysięgą wojskową" – te słowa zaczerpnięte z wypowiedzi kardynała Stefana Wyszyńskiego stały się myślą przewodnią uroczystości związanych z nadaniem sztandaru dla Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii (gmina Kawęczyn).

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Nowe szatnie dla sportowców

Sportowcy z gminy Kawęczyn korzystają już z w pełni wyposażonego budynku szatniowo-sanitarnego wykonanego w ramach programu „Szatnia na medal”.

  0 komentarze
0 komentarze

Katarzyna Paruszewska dyrektorką żłobka w Kawęczynie

Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych - tymi słowami zaczerpniętymi z Konfucjusza wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak oficjalnie powitał Katarzynę Paruszewską, która kierować będzie nowym żłobkiem.
 
  1 komentarz
1 komentarz

Kawęczyn: Prace budowlane w żłobku zakończone

Budowa żłobka w Kawęczynie, realizowana dzięki dofinansowaniu, to najdroższa inwestycja, której realizacji samorząd podjął się w tym roku. Prace już się zakończyły, a obiekt ma za sobą oficjalny odbiór.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.