Tuliszków: Nagroda dla Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

Podczas XXII finału Konkursu o Puchar Recyklingu, który miał miejsce 12 października w Poznaniu, Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” został uhonorowany Pucharem Recyklingu Krajowej Izby Gospodarczej.

  0 komentarze
0 komentarze

Piękne słońce oraz wyjątkowa atmosfera podczas XIX Integracyjnego Rajdu Turystycznego „Pieczonego Ziemniaka”

Wyjątkowa frekwencja i piękna pogoda. Tak właśnie wyglądał XIX Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka”. Około 700 osób aktywnie spędziło czas wspólnie się integrując i przeżywając kolejną wyjątkową przygodę.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Nie tylko autostrady, czyli ul. Jana Pawła II po remoncie

-Tu była dziura na dziurze, jeszcze w dziurze była dziura - w ten sposób radny powiatowy Bohdan Radecki opisał stan, w jakim kiedyś znajdowała się ul. Jana Pawła II w Tuliszkowie. Na szczęście to już przeszłość, bo właśnie oddano do użytku wyremontowaną nawierzchnię.

  16 komentarze
16 komentarze

Tuliszków: Podbramkowa sytuacja z odpadami

Sytuacja jest podbramkowa - tak burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman określił to, co czeka samorząd w kwestii gospodarowania odpadami komunalnymi. Od nowego roku zmienią się bowiem ceny w Orlim Stawie, a kolejna przerwa technologiczna w tym zakładzie oznacza, że przez najbliższy okres śmieci z gminy będą wożone do Konina i odbierane po znacznie wyższych cenach.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Tuliszków: Półrocze pandemii odbiło się na budżecie

Radni z Tuliszkowa zapoznali się z informacją z wykonania budżetu za pierwsze półrocze tego roku. Na strukturze dochodów, ale przede wszystkim wydatków wyraźnie odcisnęła się pandemia koronawirusa.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Tuliszków: Kolejne medale na turnieju w Komornikach

25 października w Komornikach k/ Poznania odbył się turniej Judo organizowany przez Okręgowy Związek Judo, UKS Dębiec Poznań i Urząd Gminy w Komornikach. Impreza sportowa organizowana była kategorii wiekowej U14, U12 i U10 zaliczana była do rankingu OZJ w Poznaniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Tragedia na drodze w Imiełkowie. Nie żyje mężczyzna

Trwa pierwszy weekend jesieni. Okazuje się, że w powiecie tureckim będzie on odnotowany jako tragiczny. Minionej nocy na prostym odcinku drogi w gminie Tuliszków śmierć poniósł potrącony przez auto pieszy. Policja informuje, że nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej

W piątek, o godz. 17.00, w Sali konferencyjnej, odbyło się Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Świętujemy z kulturą, czyli jubileusz Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury

W tym roku Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie obchodzi jubileusz 40- lecia działalności. 30 października (sobota) w tuliszkowskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się wydarzenie zorganizowane z okazji jubileuszu MGOK-u.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Sportowa sobota dla każdego

W sobotę, 11 września w całym kraju obchodzony jest Narodowy Dzień Sportu. Z tej okazji w Tuliszkowie zaplanowano mnóstwo atrakcji, które szczególnie ucieszyły najmłodszych mieszkańców.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.