Tuliszków: Mieszkańcy postawili na modernizację amfiteatru

Znamy wyniki głosowania do Tuliszkowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Najwięcej głosów zdobył projekt modernizacji amfiteatru i to on zostanie wpisany do realizacji w przyszłorocznym budżecie. 
  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów

W ubiegły weekend zawodnicy tuliszkowskiej sekcji Judo, Julia Kocimska i Jan Antoniewicz startowali w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów im. Tadeusza Naskręta w Sochaczewie. Impreza organizowana przez Polski Związek Judo, Miasto Sochaczew i Orkan Judo Sochaczew.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Rajd „W krainie kwitnącej czereśni” dobiegł końca

Sołectwo Sarbicko (gm. Tuliszków) było gospodarzem finałowego spotkania kończącego cykl rajdów „W krainie kwitnącej czereśni”. Podsumowanie miało miejsce w niedzielę, 17 września.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Jesienny Turniej Judo

16 września w Poznaniu odbył się Jesienny Turniej Judo którego organizatorem był Okręgowy Związek Judo i Urząd Miasta w Poznaniu, turniej organizowany był dla kategorii wiekowych U13, U11, U9. Impreza zaliczana była do rankingu województwa Wielkopolskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Pijany ojciec przewoził małe dzieci. Auto rozbiło się na drzewie

Dwoje dzieci zostało rannych w wypadku, do którego doszło w środę, 13 września w Kiszewach (gm. Tuliszków). Samochód, który prowadził ich pijany ojciec uderzył w drzewo.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: I Gminny Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP

W sobotę, 9 września w miejscowości Grzymiszew zorganizowano I Gminny Turniej Piłki Nożnej Jednostek OSP. Głównym organizatorem była jednostka OSP Grzymiszew, która pozyskała środki na realizację tego wydarzenia. Dotacji w wysokości 15 000,00 zł udzieliła fundacja ENEA.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Zawodnicy judo na Cracow Judo Open w Krakowie

UKS Judo w Tuliszkowie wziął udział w Cracow Judo Open w Krakowie w dniach 2-3 września, pierwszy start w nowym sezonie tuliszkowscy judocy zaliczyli w mocnej europejskiej obsadzie, bowiem w imprezie wzieło udział ok. 800 zawodników z 20 krajów m.in. Szwecja, Norwegia, Ukraina, Słowacja, Słowenia, Niemcy, Belgia, Holandia, Węgry, Łotwa, Litwa, Finaldia, Czechy, Szwajcaria, Dania, Szkocja, Wielkiej Brytanii.

  0 komentarze
0 komentarze

Uroczyste zakończenie żniw, czyli Dożynki Powiatowo- Gminno- Parafialne w Tuliszkowie

Uroczystym zakończeniem żniw są dożynki, czyli radosny obrzęd podczas którego dokonuje się złożenia właścicielowi pola tego wszystkiego, co dała matka ziemia w czasie pracy żniwnej. W tym roku Dożynki Powiatowo- Gminno- Parafialne odbyły się w Tuliszkowie. Właśnie tam zebrali się mieszkańcy, rolnicy, przedstawiciele samorządów i instytucji z terenu całego powiatu tureckiego.

  4 komentarze
4 komentarze

Zapraszamy na Dożynki Powiatowo- Gminno – Parafialne do Tuliszkowa

Wszystkich mieszkańców Powiatu Tureckiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dożynkach Powiatowo- Gminno- Parafialnych. W tym roku odbędą się one na Stadionie Miejskim w Tuliszkowie. Po tradycyjnej części oficjalnej organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji oraz niespodzianek.

  5 komentarze
5 komentarze

Tuliszków: Maria Szczap dyrektorem Przedszkola im. Kubusia Puchatka

Z dniem 1 września br. funkcję dyrektora w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie obejmie Pani Maria Szczap.

  7 komentarze
7 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.