Tuliszków: Pożar w Zadwornej gasiło kilkanaście zastępów straży. Policjanci uratowali życie kobiety

Przez kilka godzin trwała akcja gaszenia pożaru, do którego doszło dziś tj. 22 września w miejscowości Zadworna w gminie Tuliszków. Czujność policjantów prawdopodobnie uratowała życie starszej kobiety. Chwilę po tym, jak opuściła ona budynek, doszło do wybuchu gazu. 

Policjanci z Turku - naczelnik aspirant Kamil Kruszyński, młodszy aspirant Piotr Walczak i młodszy aspirant Tomasz Ordon przejeżdżali akurat nieopodal budynku, z którego wydobywał się tym. Na miejscu nie było jeszcze żadnych służb ratowniczych. Od jednego z mężczyzn dowidzieli się, że w domu znajduje się 69-letnia kobieta, która nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze nie wahali się - sięgnęli po broń, przestrzelili okno i w ten sposób dostali się do środka budynku. Udało im się wynieść kobietę na chwilę przed eksplozją butli gazowej oraz przyjazdem straży pożarnej. Na miejscu pracowali strażacy z Tuliszkowa, Grzymiszewa, Władysławowa, Chrząblic, Chylina, Malanowa i Turku.

Zadysponowano również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które pomocy udzieliły poszkodowanej w pożarze kobiecie oraz rannemu strażakowi. Niegroźnych obrażeń doznali również policjanci. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że spaleniu uległ budynek mieszkalny i część zabudowań gospodarczych.

 


View the embedded image gallery online at:
https://www.iturek.net/miejscowosci/tulisz#sigProIdec84ad4717

  2 komentarze
2 komentarze

Tuliszków: Jak burmistrza nie ma, radni harcują. Projekty uchwał wróciły do komisji

Na piątkowej (11 września) sesji radni z Tuliszkowa mieli głosować nad zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie gminy. Do tego jednak nie doszło, a oba projekty zostały odesłane do prac w komisji. Część radnych jest zdania, że naruszono ich ustawowe prawo do uzyskiwania informacji i materiałów.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Tuliszków: „Być seniorem- fajnie jest”

Kolejne już w tym roku, w Sołectwie Sarbicko, wydarzenie kulturalne „ Być seniorem- fajnie jest” miało miejsce w ostatnią sobotę Sołtys Józef Fabiański i Rada Sołecka, przy wsparciu sponsorów, zorganizowali spotkanie dla seniorów z sołectwa Sarbicko.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Historyczne dożynki. Rolnicy podziękowali za udane zbiory

Spotykamy się dzisiaj w sposób historyczny. Nikt rok temu nie mógł nawet przewidzieć takich okoliczności jakie nas spotkały - mówił burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman podczas tegorocznych uroczystości dożynkowych. Święto plonów obchodzono w gminie Tuliszków w niedzielę, 30 sierpnia.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Tuliszków: Wakacje z Judo

,Wakacje z Judo’’, pod takim hasłem już kilka lat tuliszkowski klub Judo i Akrobatyki Sportowej organizuje dla dzieci, młodzieży i dorosłych zajęcia sportowe oraz wycieczki podczas dni wolnych od szkoły. Ten rok, zapewne był wyjątkowy, wyjątkowy z racji sytuacji w Polsce, mimo wielu wytycznych klub podjął się pracy, aby w sposób atrakcyjny i bezpieczny organizować uczestnikom spędzenie wolnego czasu.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Zapraszamy na zajęcia z judo oraz akrobatyki sportowej

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia z Judo oraz Akrobatyki Sportowej. Zajęcia prowadzić będą trenerzy Judo i Akrobatyki Sportowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą w danej dyscyplinie. Klub prowadzi nabory do sekcji przez cały rok szkolny. Zajęcia dostosowane są do każdego wieku.

  0 komentarze
0 komentarze

Już trzy śmiertelne ofiary wypadku w Wymysłowie. Kierowca hondy w szpitalu

Niestety, do trzech osób wzrosła liczba ofiar sobotniego (22 sierpnia) wypadku, który wydarzył się w miejscowości Wymysłów, w gminie Tuliszków. Jeden z uczestników zdarzenia pozostaje w szpitalu. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Kolejne dofinansowanie dla gminy

Pomiędzy Gminą i Miastem Tuliszków a firmą Trans-Spili Spółka z o.o. z Lichenia Starego została podpisana umowa na realizację inwestycji pn. „Budowa drogi gminnej nr 667081P Ogorzelczyn – Osada leśna Ogorzelczyn - Grzymiszew”.

  5 komentarze
5 komentarze

Tuliszków: Burmistrz wręczył nauczycielce akt nadania stopnia awansu zawodowego

Burmistrz wręczył nauczycielce akt nadania stopnia awansu zawodowego.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: „Z nutką humoru”, czyli koncert operetkowy w ramach Letniej Filharmonii Parkowej

Miesiąc temu odbył się pierwszy w tym roku koncert operetkowy w Tuliszkowie "Usta milczą, dusza śpiewa" w wykonaniu Agnieszki Wawrzyniak i Bartosza Kuczyka. Natomiast w niedzielę, 16 sierpnia dla miłośników operetki przygotowano koleją niespodziankę.

  2 komentarze
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.