Tuliszków: Pożar budynku mieszkalnego na Marii Skłodowskiej- Curie

Do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Tuliszków doszło dzisiaj, tj. 26 listopada. Ogień objął część dachu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nie bądźmy obojętni na osoby zagrożone wychłodzeniem

Okres jesienno zimowy jest szczególnie trudnym czasem dla osób bezdomnych, samotnych czy w podeszłym wieku. Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Sąd wydał decyzję w sprawie zabójcy Adasia J. Postępowanie zakończone

To już koniec sprawy Macieja J., który zabił swojego 10-letniego brata Adasia. Sąd Okręgowy w Koninie zdecydował o umorzeniu postępowania, a młody mężczyzna trafić ma do zakładu psychiatrycznego.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Dobra: Podejrzany o kradzież na cmentarzu w rękach policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku ustalili i zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który ukradł nagrobek z cmentarza parafialnego w Dobrej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Władysławów: Kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu w Polichnie

Piątek trzynastego okazał się pechowy dla podróżujących trasą Władysławów – Turek. Doszło tam do poważnego zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Poszkodowana została rodzina oraz starszy mężczyzna.

  0 komentarze
0 komentarze

Strażacy z Turku upamiętnili Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2020 roku o godzinie 12.00 strażacy Jednostki Ratowniczo– Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Turku upamiętnili Narodowe Święto Niepodległości.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Pożar budynku mieszkalnego w Tarnowie. Rodzina bez dachu nad głową

Do pożaru budynku jednorodzinnego doszło dzisiaj rano w miejscowości Tarnowa w gminie Tuliszków. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak rodzina straciła prawie cały dobytek.

  1 komentarz
1 komentarz

Gm.Turek: Zabrakło karetek. Do chorego wezwano straż i LPR

Strażacy i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali zadysponowani na pomoc do Cisewa (gmina Turek). Natychmiastowej pomocy wymagał pacjent, u którego doszło do zatrzymania układu krążenia.

  7 komentarze
7 komentarze

Gm.Turek: Dramatyczny finał poszukiwań. W stawie odnaleziono ciało kobiety

Sobotni wieczór, 7 listopada, okazał się tragiczny. Od popołudnia trwały poszukiwania zaginionej mieszkanki Żuk (gm. Turek). Do akcji zadysponowano liczne siły i środki z powiatu tureckiego. Niestety w godzinach wieczornych w pobliskim stawie odnaleziono zwłoki kobiety.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Gm. Turek: Trwają poszukiwania mieszkanki Żuk

Strażacy z całego powiatu tureckiego, ale też specjalna grupa z Łodzi poszukują mieszkanki Żuk (gmina Turek). Kobieta wyszła z domu popołudniu i do tej pory nie dała znaku życia.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Druhna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP uratowała życie swojej młodszej siostry

Kilka tygodni temu w gminie Malanów doszło do niecodziennego zdarzenia. W jednym z domków jednorodzinnych, na nogi rano zerwała się cała rodzina. Jedna z bliźniaczek dostała ataku drgawek, co wywołało panikę wśród wszystkich. Druhna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Malanów – Wiktoria zachowała spokój i zimną krew.

  1 komentarz
1 komentarz

Dobra: Niebezpieczna substancja znaleziona we Wszystkich Świętych na domowym strychu

Wyjątkowe zdziwienie musiało pojawić się na twarzy właścicieli jednego z domów w Miłkowicach (gm. Dobra), którzy na strychu swojego domu znaleźli butelkę z białym proszkiem. Z obawy o swoje zdrowie i życie postanowili zawiadomić służby ratunkowe.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Na Smorawińskiego spłonęło auto

Zadaniem biegłych będzie ustalenie przyczyny pożaru osobowego auta, do którego doszło na jednym z turkowskich parkingów w niedzielę, 1 listopada.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Auto dachowało, podróżujący uciekli

Służby ratunkowe otrzymały informację o zdarzeniu na terenie gminy Malanów. Na miejscu znaleziono jednak tylko uszkodzone auto - nie było kierowcy, ani pasażerów.

  3 komentarze
3 komentarze

Kawęczyn: Strażackie auto za milion zaparkowało w Kowalach Pańskich

Druhowie z Kowali Pańskich (gmina Kawęczyn) mają powody do radości. W piątkowe (30 października) popołudnie w ich remizie zaparkował nowy wóz ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy. Strażacy powitali go bardzo uroczyście.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Porwanie i tortury. Podejrzani trafili do aresztu

Dantejskie sceny rozegrały się w jednym z turkowskich mieszkań. Dwie młode osoby usłyszały groźby, a następnie zostały one porwane. Sprawcy wywieźli turkowianina poza miasto i ciągnęli za samochodem kilkadziesiąt metrów. Na szczęście udało się ich zatrzymać.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Za napad na księdza w Turku 8 tys. zł grzywny. Sąd w Koninie wydał wyrok

Zapadł wyrok za napaść na księdza w Turku, który w lipcu 2019 roku nie chciał przyjąć aktów apostazji. Żaden z oskarżonych nie trafi do więzienia. Trzech z czterech z nich zostało oczyszczonych z zarzutów, a jednego sąd skazał na grzywnę w wysokości 8.000 zł.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Pięć mandatów za tragiczny stan ciężarówki. Kara także dla właściciela auta

Usterka układu hamulcowego, różna rzeźba bieżnika opon, zdekompletowana deska rozdzielcza z kontrolkami i wskaźnikami. To tylko część usterek ujawnionych podczas kontroli ciężarówki marki Mercedes przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku. Dodatkowo ciężarówka od dwóch lat miała zatrzymany dowód rejestracyjny.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Przykona: Niebezpieczne dachowanie w Żeroniczkach

Trzy osoby trafiły do szpitala po dachowaniu osobowego auta w miejscowości Żeroniczki (gmina Przykona). Na miejscu pracowali strażacy z Turku, Dobrej oraz Przykony.

  0 komentarze
0 komentarze

Kierowcy na podwójnym gazie. Rekordzista przekroczył trzy promile!

Ponad trzy promile w wydychanym powietrzu miał jeden z kierowców zatrzymanych w miniony weekend na terenie powiatu tureckiego. W sumie podczas ostatnich dni zatrzymano pięć osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę pod spożyciu alkoholu.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.