Tuliszków: Pożar w Zadwornej gasiło kilkanaście zastępów straży. Policjanci uratowali życie kobiety

Przez kilka godzin trwała akcja gaszenia pożaru, do którego doszło dziś tj. 22 września w miejscowości Zadworna w gminie Tuliszków. Czujność policjantów prawdopodobnie uratowała życie starszej kobiety. Chwilę po tym, jak opuściła ona budynek, doszło do wybuchu gazu. 

Policjanci z Turku - naczelnik aspirant Kamil Kruszyński, młodszy aspirant Piotr Walczak i młodszy aspirant Tomasz Ordon przejeżdżali akurat nieopodal budynku, z którego wydobywał się tym. Na miejscu nie było jeszcze żadnych służb ratowniczych. Od jednego z mężczyzn dowidzieli się, że w domu znajduje się 69-letnia kobieta, która nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach. Funkcjonariusze nie wahali się - sięgnęli po broń, przestrzelili okno i w ten sposób dostali się do środka budynku. Udało im się wynieść kobietę na chwilę przed eksplozją butli gazowej oraz przyjazdem straży pożarnej. Na miejscu pracowali strażacy z Tuliszkowa, Grzymiszewa, Władysławowa, Chrząblic, Chylina, Malanowa i Turku.

Zadysponowano również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które pomocy udzieliły poszkodowanej w pożarze kobiecie oraz rannemu strażakowi. Niegroźnych obrażeń doznali również policjanci. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że spaleniu uległ budynek mieszkalny i część zabudowań gospodarczych.

 


View the embedded image gallery online at:
https://www.iturek.net/rozmaitosci#sigProIdec84ad4717

  2 komentarze
2 komentarze

Dramat na Wyzwolenia. Mężczyzna wyskoczył z balkonu

Do dramatycznego zdarzenia doszło na os. Wyzwolenia w Turku. Mężczyzna skoczył z balkonu jednego z mieszkań. Niestety zmarł na miejscu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Busem zderzył się z osobówką. Kobieta przewieziona do szpitala

Jedna osoba przewieziona została do szpitala w wyniku wypadku, który miał miejsce dzisiaj, tj. 17 września na skrzyżowaniu dróg prowadzących do Chylina oraz Tarnowskiego Młyna.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. Poszkodowany mężczyzna

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla doszło dzisiaj, tj. 17 września w miejscowości Russocice w gminie Władysławów. W wyniku zdarzenia jedna osoba jest poszkodowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Dostawcze auto wjechało w ogrodzenie

Ulica Gorzelniana w Turku była zablokowana po tym, jak dostawczy samochód wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Jedna osoba została poszkodowana. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Maciej J. był niepoczytalny. Sąd zdecyduje czy trafi do zakładu psychiatrycznego

Do Sądu Okręgowego w Koninie skierowano wniosek o umorzenie postępowania wobec Macieja J., który zabił swojego młodszego brata Adasia. Od decyzji sąd zależeć będzie czy młody mężczyzna trafi do zakładu psychiatrycznego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Dramatyczny wypadek w Kiszewach. Nie żyje młody mężczyzna

Ratownicy długo walczyli o życie jednego z uczestników wypadku do którego doszło w Kiszewach (gmina Tuliszków), gdzie osobowe auto zderzyło się z busem. Niestety młodego mężczyzny nie udało się uratować.

  13 komentarze
Etykiety:
13 komentarze

Pożar mieszkania na Osiedlu Młodych w Turku

Do pożaru mieszkania doszło dzisiaj, tj. 13 września na Osiedlu Młodych w Turku. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Nowe pralnice na wyposażeniu PSP Turek

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przekazała Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zestaw pralnic o wartości niespełna 50 tys. zł.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Tragedia w Boleszczynie. Mężczyzna stracił dłoń

Do dramatycznego wypadku doszło dziś w Boleszczynie (gmina Przykona). Podczas wykonywania prac na terenie gospodarstwa jedna z maszyn urwała mężczyźnie dłoń.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Kierowca znieważył policjantów. Sprawdzą, czy nie prowadził pod wpływem alkoholu

Kara grzywny oraz pozbawienia wolności może czekać kierowcę, który znieważył policjantów po tym, jak zatrzymano go, aby sprawdzić czy nie prowadził pojazdu będąc pod wpływem alkoholu.

  1 komentarz
1 komentarz

Śmigłowiec przyleciał po rannego. Niebezpieczne zderzenie na granicy województw

Do groźnego wypadku doszło w pobliżu zapory na zbiorniku Jeziorsko, na granicy województwa wielkopolskiego i łódzkiego. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Przekroczyli prędkość, stracili prawa jazdy

Siedem praw jazdy odebrali funkcjonariusze Turkowskiej drogówki w ciągu zaledwie kilku ostatnich dni. Powód był jeden - przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h.
  3 komentarze
3 komentarze

Płonął dom przy Sportowej. Mieszkańcy ewakuowani

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło przy ul. Sportowej w Turku. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

  0 komentarze
0 komentarze

Groźne dachowanie na drodze do Przykony

Pogoda nie ułatwia podróży samochodem. Mokra nawierzchnia powinna być dla kierowców sygnałem ostrzegawczym. Niestety przekonała się o tym mieszkanka powiatu tureckiego, której auto dachowało na drodze w kierunku Przykony.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Odprawa służbowa w PSP Turek

W dniu 31 sierpnia 2020 r odbyła się odprawa służbowa z Dyżurnymi Stanowiska Kierowania oraz Dowódcami i Zastępcami dowódców zmian tut.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Wypadek w Miłaczewie. Droga zablokowana

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego doszło dzisiaj, tj. 29 sierpnia w miejscowości Miłaczew w gminie Malanów. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Strażacy dostarczyli płyny do dezynfekcji

W dniu 28 sierpnia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku dostarczyli płyny do dezynfekcji do urzędów miast i gmin z terenu powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Już trzy śmiertelne ofiary wypadku w Wymysłowie. Kierowca hondy w szpitalu

Niestety, do trzech osób wzrosła liczba ofiar sobotniego (22 sierpnia) wypadku, który wydarzył się w miejscowości Wymysłów, w gminie Tuliszków. Jeden z uczestników zdarzenia pozostaje w szpitalu. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Tragiczny wypadek w Wymysłowie. Nie żyje mężczyzna

Do dramatycznego zdarzenia doszło dzisiaj, tj. 22Sierpnia w miejscowości Wymysłów w gminie Tuliszków. Niestety jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy zostały ranne.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.