Przełączenie numeru alarmowego

Dnia 21 października br. o godzinie 12.00 nastąpi przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu (CPR) dla połączeń wykonywanych z terenu powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Z profilaktyką u seniorów

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku i Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Turku uczestniczyli w Centrum Kultury w Dobrej w spotkaniu z seniorami z Klubu Senior+

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Poniedziałek na podwójnym gazie. Dwóch kierowców z promilami zatrzymanych

W poniedziałkowy (18 października) ranek, pomiędzy godz. 6.00 a 9.00 na terenie powiatu tureckiego funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe, których głównym celem było badanie trzeźwości kierujących.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Wypadek na skrzyżowaniu. Jedna osoba poszkodowana

Do wypadku z udziałem busa oraz samochodu osobowego doszło dzisiaj tj. 16 października we Władysławowie. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Ćwiczenia ewakuacyjne w DPS w Skęczniewie

12 października 2021 roku w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie doszło do praktycznego sprawdzenia warunków oraz przebiegu ewakuacji połączonych z ćwiczeniami ratowniczo-gaśniczymi, w których udział wzięły zastępy z JRG Turek, OSP Dobra, OSP Piekary i OSP Rzechta. Zgodnie ze scenariuszem w jednym z pomieszczeń mieszkalnych doszło do zadymienia i pożaru.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nastolatek z obrażeniami. Policyjna interwencja w Kaczkach Średnich

W poniedziałek (11 października) rano dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich wezwała policję, informując, że na terenie byłych warsztatów szkolnych znajdują się osoby pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze na miejscu zastali nastolatka z obrażeniami ciała.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Z szatni skradziono pięć telefonów. Złodzieja zatrzymała policja

10 października policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji przy wsparciu policjanta służby kryminalnej Turkowskiej jednostki Policji dzięki nagraniom z monitoringu zatrzymali sprawcę kradzieży telefonów komórkowych, które przez zawodników na czas rozgrywającego się meczu zostały postawione w szatni Stadionu 1000 lecia przy ul. Sportowej 3 w Turku.

  4 komentarze
4 komentarze

Gm. Brudzew: Mężczyzna wpadł do szamba. Uratowali go strażacy

Do groźnego zdarzenia doszło w Marulewie (gmina Brudzew). Mężczyzna wpadł do szamba i zaklinował się. Konieczna była pomoc strażaków.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Zderzenie motoroweru i ciężarówki. Poszkodowane dwie osoby

Do zdarzenia z udziałem jednego z nich doszło na terenie gminy Dobra. Kierowca i pasażer motoroweru trafili do szpitala. Mimo obrażeń mogą mówić o szczęściu, gdyż zderzyli się z samochodem ciężarowym.

  4 komentarze
4 komentarze

Władysławów: Pożar balotów słomy w Kunach

Do pożaru balotów słomy doszło w niedzielę, 10 października w miejscowości Kuny w gminie Władysławów. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Groźny wypadek na krajówce. Kierowca zakleszczony w aucie

Do groźnego wypadku doszło w sobotę, 9 października na drodze krajowej nr 83. Osobowe auto zjechało z drogi i rozbiło się na poboczu. Kierowcę zakleszczonego w samochodzie musieli uwolnić strażacy.

  0 komentarze
0 komentarze

Pół roku po weselu w Malanowie uchylono decyzję Sanepidu

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu uchyli decyzję turkowskiego Sanepidu, która nakładała karę w wysokości 30 tys. zł na właściciela lokalu, gdzie w kwietniu, na przekór obowiązującym wówczas ograniczeniom, zorganizowano wesele.

  6 komentarze
Etykiety:
6 komentarze

Terminy znakowania rowerów w październiku

Z uwagi na duże zainteresowanie jakim cieszyło się znakowanie rowerów policjanci Komendy Powiatowej Policji w Turku przygotowali kolejne terminy w trakcie których będzie można zabezpieczyć jednoślad. Znakowanie będzie odbywało się w ramach e-usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower.

  0 komentarze
0 komentarze

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

Na wyświetlaczu telefonu widzimy, że ktoś do nas dzwoni. Numer wskazuje na infolinię. Odbieramy. Przemiły pan (lub pani) informuje nas, że jest pracownikiem banku, w którym mamy konto. Ostrzega przed planowanym atakiem hakerskim i prosi, żeby przelać pieniądze na wskazany rachunek. Tam oszczędności mają być bezpieczne. Liczy się oczywiście czas, im szybciej tym lepiej. Nie tracąc czasu, bez zastanowienia stosujemy się do podanych instrukcji i po chwili już możemy odetchnąć z ulgą. Czy na pewno? Nie! Właśnie zostaliśmy oszukani przez sprawców spoofingu!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Dwie osobówki zderzyły się w Tarnowskim Młynie

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj, tj. 7 października w miejscowości Tarnowski Młyn w gminie Władysławów. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta.

  2 komentarze
2 komentarze

Gm.Turek: Wypadek na drodze wojewódzkiej. Kobieta trafiła do szpitala

Do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 470 doszło dzisiaj tj. 7 października w miejscowości Szadów Pański w gminie Turek. Po zdarzenie samochodu osobowego z cysterną trasa Turek- Kościelec była przez kilka godzin zablokowana .

  0 komentarze
0 komentarze

Policyjny dron sprawdzał, jak zachowują się kierowcy

29 wykroczeń ujawniono podczas wspólnej akcji, jaką przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkie Policji w Poznaniu przy użyciu BSPP- Bezzałogowego Statku Powietrznego Policji.
 
 
  2 komentarze
2 komentarze

Gdy zacznie się sezon grzewczy

W związku z nadejściem sezonu grzewczego i wynikającymi z tego faktu zagrożeniami pożarowymi spowodowanymi zwiększonym użyciem urządzeń grzewczych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku apeluje do społeczeństwa o zwrócenie szczególnej uwagi na zabezpieczenie naszych obejść przed możliwością powstania pożaru.

  0 komentarze
0 komentarze

Zakończenie szkolenia podstawowego w PSP Turek

W niedzielę 19 września 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku zakończyło się szkolenie strażaków ratowników mogących brać bezpośredni udział w działaniach ratowniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tureckiego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Strażacy ocalili z pożaru kota. Florek znalazł nowy dom

W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru domku na działce rekreacyjnej przy ul. Przemysłowej w Turku. Druhowie, którzy uczestniczyli w akcji uratowali z płonącego budynku młodego kota. Florek - bo takie imię dostał zwierzak, zacznie życie w nowym domu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.