Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Posypały się mandaty, czyli Akcja Prędkość w powiecie tureckim

W piątek, 7 czerwca na drogach w całej Polsce prowadzone były policyjne działania pod nazwą „Prędkość”. W powiecie tureckim podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 80 wykroczeń.

  1 komentarz
1 komentarz

Gradobicie i ulewy przeszły nad powiatem tureckim

Zalane ulice i obfite opady gradu - to obraz po burzy, która w piątkowej południe przeszła nad powiatem tureckim. Do wieczora obowiązuje ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Policja apeluje: Uważajmy na oszustów!

Turkowscy policjanci odnotowali wzrost zdarzeń związanych z oszustwami i usiłowaniami wyłudzeń pieniędzy od osób starszych. Ostrzegamy i przypominamy, jakie są sposoby działania oszustów.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Trzeźwy poranek” w powiecie tureckim. Kierowcy stracili prawa jazdy

W poniedziałek (3 czerwca) od wczesnych godzin porannych trwała wojewódzka akcja „Trzeźwy poranek”. Włączyli się w nią także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Auto dachowało w Wielopolu. Cztery kobiety przewiezione do szpitala

Cztery młode kobiety trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w nocy, 2 czerwca w miejscowości Wielopole, na terenie gminy Tuliszków.

  0 komentarze
0 komentarze

Bezpiecznie w czerwcowy długi weekend

Przedłużony weekend związany ze świętem Bożego Ciała sprzyjać będzie zwiększonemu natężeniu ruchu na drogach w całym kraju. Policja podejmie działania, by zdarzeń drogowych w tym czasie było jak najmniej.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Gm. Turek: Znęcali się nad trzylatkiem? Dziecko trafiło do szpitala

Policja bada czy w jednej z podturkowskich miejscowości doszło do znęcania się nad trzylatkiem. Dziecko trafiło do szpitala. Służby wciąż nie wiedzą w jaki sposób doszło do powstania obrażeń na ciele małoletniego. Organy ścigania zaalarmowała osoba opiekująca się pokrzywdzonym.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Policjant zaatakowany podczas służby w parku miejskim. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia

Podczas prowadzenia działań prewencyjnych na terenie Turku przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Turku doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Jeden z funkcjonariuszy w wyniku interwencji został zaatakowany.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Strażacy usuwali skutki ulewnych deszczy

22 maja nad powiatem tureckim przeszły ulewne deszcze, których skutkiem było wezbranie wód opadowych. Pomiędzy godzinami 15:42 a 19:08 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Turku otrzymało łączenie 20 zgłoszeń.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Policjanci z turkowskiej komendy wyróżnieni za wzorową i ofiarną służbę

Choć od samej interwencji minęło już kilka miesięcy to o takich działaniach funkcjonariuszy nie sposób zapomnieć i przejść obojętnie. Mowa tutaj o mł.asp. Damianie Zielińskim oraz st.post. Mikołaju Knychalskim, którzy w dniu 4 lipca 2023 roku skierowani zostali na interwencję dotycząca próby samobójczej.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Ogień strawił poddasze domu. Trwa dogaszanie

Do pożaru budynku jednorodzinnego doszło dzisiaj, tj. 17 maja w miejscowości Dobra. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej w Chrapczewie

10 maja w miejscowości Chrapczew, leśnictwo Linne oddział 187 należący do Nadleśnictwa Turek odbyły się ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Dobra oraz Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Turku.

  1 komentarz
1 komentarz

Turkowscy policjanci będą mieć nowego szefa

Michał Grzelak niebawem zakończy pracę jako komendant powiatowy policji w Turku. Jego miejsce zajmie Andrzej Haraś - dotychczasowy komendant Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

  5 komentarze
5 komentarze

Mieszkanka powiatu tureckiego korzystała z Vinted. Straciła 2 tys.zł

Jak informowaliśmy już wielokrotnie na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Turku odnotowujemy coraz większą liczbę oszustw za pośrednictwem różnych portali sprzedażowych. Do kolejnego z nich doszło 24 kwietnia 2024 roku. Mieszkanka powiatu tureckiego dokonując sprzedaży za pośrednictwem portalu VINTED została oszukana na kwotę 2000 złotych. Pokrzywdzona została poproszona przez "klienta" o możliwość zmiany portalu sprzedażowego, za pośrednictwem którego miała być dokonana przedmiotowa transakcja. Bez chwili zawahania kobieta wystawiła do sprzedaży swoje produkty na innym portalu sprzedażowym. Nie wydało jej się to w żaden sposób podejrzane, a był to dopiero początek działania oszusta.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Oszukany na „BLIK”. Mieszkaniec naszego powiatu stracił 6000 zł

Mimo apeli i ostrzeżeń wciąż pojawiają się nowe przypadki oszustw, do których dochodzi w internecie. W poniedziałek, 22 kwietnia mieszkaniec naszego powiatu dokonując transakcji na znanym portalu sprzedażowym stracił aż 6000 zł, ponieważ bez wahania podawał kody BLIK ze swojej bankowości elektronicznej. 
 
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Funkcjonariuszka turkowskiej policji wyróżniona Kryształową Gwiazdą

12 kwietnia miała miejsce uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 62 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Wśród nich jest funkcjonariuszka Komendy Powiatowej policji w Turku, Marzena Kwaśna.

  1 komentarz
1 komentarz

Oszuści robią u Ciebie zakupy? Sprawdź, jeśli sprzedajesz na platformach internetowych

O tym, jak działają oszuści internetowi przekonał się niestety mieszkaniec naszego powiatu, który zamieścił ogłoszenie na portalu społecznościowym, w zakładce będącą platformą sprzedażową. Na jego ofertę odpowiedział oszust. 

  0 komentarze
0 komentarze

Policjant z Turku na podium półmaratonu!

Podkomisarz Łukasz Wodziński, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Turku zdobył trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Policji. Uczestnicy do pokonania mieli dystans półmaratonu.

  0 komentarze
0 komentarze

Ćwiczenia w zakładzie Getec

27 marca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, przeprowadzili ćwiczenia połączone z próbną ewakuacją zakładu GETEC Polska Sp. z o.o. ul. Korytkowska 14, 62-700 Turek.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Brudzew: Spłonęły 22 ary poszycia leśnego

W lasach zaczął się najbardziej niebezpieczny pod względem zagrożenia pożarowego okres. Pierwszy w tym roku pożar poszycia leśnego wybuchł na terenie leśnictwa Brudzew.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.