Przykona: Zderzenie trzech samochodów w Laskach. Autami podróżowało dziewięć osób

Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło dzisiaj, tj. 26 maja w miejscowości Laski w gminie Przykona. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Strażak z Turku wbiegł na Monte Cassino

Asp. sztab. Andrzej Nowinowski, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Turku podjął się niebagatelnego wyzwania jakim był udział w 10-kilometrowym biegu na szczyt wzgórza Monte Cassino. Celem biegu było uczczenie pamięci poległych żołnierzy walczących na wzgórzach klasztoru Monte Cassino w czasie II wojny światowej.

  1 komentarz
1 komentarz

Młodzi motocykliści z powiatu tureckiego rozliczani za drifty w rynku

W ostatnim czasie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Turkowskiej komendy zatrzymali prawo młodemu motocykliście, który w rażący sposób przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, a wcześniej celowo wprowadzał w poślizg swój jednoślad, wykonując tzw. drifty. Mieszkaniec naszego powiatu utraci uprawnienia na okres 3 miesięcy.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Kawęczyn: 41-latek wtargnął pod samochód. Mężczyzna zmarł na miejscu

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielny (21 maja) wieczór na terenie gminy Kawęczyn. 41-letni pieszy wtargnął pod koła nadjeżdżającego samochodu i zginął na miejscu.

  0 komentarze
0 komentarze

Wojewódzki konkurs "Policjant ruchu drogowego 2023"

11 maja w Wolsztynie zakończył się finał wojewódzkiego Konkursu „Policjant ruchu drogowego". Mł.asp. Łukasz Pietraszek reprezentujący Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku w generalnej klasyfikacji uplasował się na wysokim 10 miejscu. Serdecznie gratulujemy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dramat w Tuliszkowie. Dwóch martwych mężczyzn znalezionych w aucie

Ciała dwóch młodych mężczyzn znaleziono w aucie, w nocy 14 maja w Tuliszkowie. Prawdopodobnie przyczyną zgonu było zaczadzenie.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Osobówka zderzyła się z busem przewożącym dzieci

Trzy osoby ucierpiały w wyniku zderzenia busa przewożącego dzieci i osobowego auta. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ugory (gm. Dobra). 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej

Kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 470 na wysokości miejscowości Cisew muszą liczyć się z utrudnieniami. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Nielegalna uprawa konopi zlikwidowana. 36-latkowi grozi do trzech lat więzienia

W sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie we współpracy z kryminalnymi z jednostki w Turku zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na terenie posesji w Tuliszkowie. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli 16 krzaków roślin w różnej fazie wzrostu, znaczną ilość, bo prawie 3 kg gotowego suszu roślinnego i substancje psychotropowe w postaci amfetaminy w ilości 2,37 grama. Do sprawy zatrzymano 36- letniego mężczyznę mieszkańca gminy Tuliszków. 

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Biegły wskazał przyczynę zgonu 40-latki z Poroża

W czwartek, 4 maja przeprowadzono sekcję zwłok 40-letniej kobiety, której ciało znaleziono na początku tygodnia na terenie gminy Malanów. Biegły ocenił, co było przyczyną śmierci.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Pożar lasu w Małoszynie. Do akcji wezwano samolot

Blisko 20 arów lasu objął pożar, który w poniedziałek, 1 maja wybuchł w Małoszynie (gmina Władysławów). Na szczęście, dzięki zaangażowaniu strażaków oraz specjalnego samolotu udało się szybko opanować ogień.

  5 komentarze
5 komentarze

Malanów: Tragiczny początek majówki. Zwłoki kobiety znalezione w przydrożnym rowie

W poniedziałek (1 maja) w przydrożnym rowie na terenie gminy Malanów znaleziono ciało 40-letniej kobiety. Trwa śledztwo prokuratury w tej sprawie. 
  0 komentarze
0 komentarze

Kryształowe Gwiazdy za uratowanie życie. Policjanci z turkowskiej komendy wyróżnieni

W Trzebawiu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 52 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Wśród nich znaleźli się także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

  1 komentarz
1 komentarz

Pościg za pijaną kobietą. Prowadziła auto mając ponad 1,5 promila

Do zatrzymania kobiety pod wpływem alkoholu prowadzącej samochód osobowy doszło dzisiaj, tj. 29 kwietnia w miejscowości Turkowice.

  0 komentarze
0 komentarze

Promocja zawodu policjanta w Powiatowym Urzędzie Pracy

Dzisiaj o godzinie 9.00 w Klubie Pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Turku odbyło się spotkanie z osobami, które zainteresowane były podjęciem służby w Policji. Informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, uposażenia funkcjonariuszy, przywilejów zagwarantowanych dla policjantów omówił insp. Michał Grzelak Komendant Powiatowy Policji w Turku. W spotkaniu uczestniczyły także pracownice Powiatowego Urzędu Pracy, które pogłębiły swoją wiedzę na temat warunków prowadzonej rekrutacji do Policji.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Mieszkanka powiatu tureckiego wzięła kredyt dla oszusta. Straciła 70 tys. zł

W ubiegły piątek mieszkanka naszego powiatu otrzymała telefon od rzekomego pracownika banku z informacją, że ktoś właśnie zaciąga kredyt z jej rachunku bankowego. Mężczyzna zapewnił, że jedyną metodą wstrzymania kredytu będzie odstąpienie od niego.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Tragiczny poranek w Targówce. Nie żyje jedna osoba

Jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy zostały ranne w wypadku, do którego doszło dziś (24 kwietnia) rankiem w miejscowości Targówka (gm. Malanów). Ruch na drodze wojewódzkie nr 470 jest obecnie utrudniony.

  0 komentarze
0 komentarze

Pożar składowiska opon. W akcji również strażacy z Turku

Trwa dogaszanie  pożaru składowiska opon w Koninie. Do akcji zadysponowano nie tylko strażaków z powiatu konińskiego, ale również pluton gaśniczy z Turku.
 
  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Tuliszków: Pożar w budynku gospodarczym

Do pożaru budynku gospodarczego doszło dzisiaj, tj. 22 kwietnia w nocy. Zgłoszenie o zdarzeniu na ulicy Piaskowej w Tuliszkowie strażacy otrzymali około godziny 3.40.

  1 komentarz
1 komentarz

Spotkanie pokazowe dla dzieci z Malanowa

W dniu 18 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku wraz z funkcjonariuszami policji odbyło się spotkanie pokazowe dla dzieci z przedszkola z Malanowa.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.