„Oni czytają! A Ty?” – wirtualne otwarcie wystawy już w piątek

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku serdecznie zaprasza na inauguracje wystawy fotograficznej „Oni czytają! A ty?”, która odbędzie się już w najbliższy piątek (27 listopada) o godz. 18.00, w przestrzeni wirtualnej, na profilu facebookowym biblioteki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolejne archiwum zdjęć trafiło do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Kilkanaście dni temu do muzeum w Turku dotarła paczka z kolejnym fotograficznym archiwum miasta. Tym razem ofiarodawcą okazał się pan Henryk Rautman z Bydgoszczy, który w latach 1977-1982 prowadził w miejscowym domu kultury kółko fotograficzne jak i był założycielem Amatorskiego Klubu Fotograficznego przy Domu Kultury.

  0 komentarze
0 komentarze

Literacki poranek z Anną Dziewit-Meller

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku serdecznie zaprasza na kolejne i zarazem ostatnie wydarzenie w ramach cyklu „Literackie poranki”. Tym razem młodzi czytelnicy będą mogli uczestniczyć w spotkaniu on-line z Anną Dziewit-Meller – autorką książek „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny.

  0 komentarze
0 komentarze

Alejami znanych Turkowian

Przechodząc ulicami miasta często nie zwracamy uwagi na ich nazwy, skąd się wzięły i jaka wiąże się z nimi historia?...lub wręcz przeciwnie, zastanawiamy się kim byli nasi lokalni bohaterowie?

  0 komentarze
0 komentarze

Muzeum udostępnia wystawę online

W związku z zamknięciem muzeów dla zwiedzających, Muzeum Miasta Turku udostępnia Państwu możliwość obejrzenia aktualnej wystawy czasowej pt. „Turek wczoraj i dziś” – w formie prezentacji.

  0 komentarze
0 komentarze

„Książka na wynos” w turkowskiej bibliotece

Od dziś tj. 16 listopada do ponownego otwarcia instytucji kultury w naszym kraju Miejska Biblioteka Publiczna w Turku uruchamia usługę „Książka na wynos”. Dzięki niej czytelnicy mogą wypożyczyć lub wymienić wypożyczone zbiory, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, przed wejściem do budynku Biblioteki zlokalizowanej na ul. Dworcowej 5. Usługa będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.30.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Konkurs fotograficzny „Moja Gmina w obiektywie” rozstrzygnięty

Urząd Gminy w Kawęczynie 24 września 2020 r. ogłosił konkurs fotograficzny „Moja Gmina w obiektywie”. W dniu 9 października minął termin składania prac. Zgłosiło się 11 osób – mieszkańców Gminy Kawęczyn.

  0 komentarze
0 komentarze

Adrian o krok od finału. Pomóżmy swoimi głosami

Jeszcze przez kilkanaście godzin można oddawać swoje głosy na fryzjerski talent rodem z Turku. Adrian Skopiński, bo o nim mowa walczy o wejście do finałowej ósemki w prestiżowym konkursie Davines Talent Green House. Aby pomóc szczęściu potrzebuje głosów internautów.

  0 komentarze
0 komentarze

Uczyli się jak ozdabiać skrzynie

W minionym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbyły się warsztaty zdobienia skrzyń drewnianych metodą decupage. Zajęcia były częścią realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  0 komentarze
0 komentarze

VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Papież Franciszek w oczach dzieci”

537 prac z Hongkongu, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Kazachstanu i Polski napłynęło na VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Papież Franciszek w oczach dzieci”. Konkurs organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku, a jego celem jest popularyzowanie postaci Papieża Franciszka wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie do pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych. Konkurs dociera do przedszkolaków i podopiecznych ze świetlic terapeutycznych, ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości. Przez okres 7 lat wpłynęły 1702 prace z USA, Kazachstanu, Chin, Ukrainy, Litwy i Polski.

  0 komentarze
0 komentarze

Wirtualne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

W minionym tygodniu, w ramach organizowanych przez bibliotekę „Literackich poranków” odbyło się kolejne spotkanie autorskie dla młodszych czytelników. Tym razem gościem turkowskiej instytucji był autor serii książek o Żubrze Pompiku – Tomasz Samojlik, który opowiadał o swojej twórczości w wyjątkowy, wirtualny sposób.

  0 komentarze
0 komentarze

Adrian Skopiński walczy o finał prestiżowego konkursu. Liczy na głosy internautów

 
Pochodzący z Turku Adrian Skopiński walczy o wejście do finałowej ósemki w prestiżowym konkursie Davines Talent Green House. Z setki osób wybrano 64, które mają szansę sięgnięcia po najwyższe laury. Już za tydzień, 14 listopada Adrian zaprezentuje swój talent i rozpocznie się głosowanie na wagę finału. 
  1 komentarz
1 komentarz

Listopad w Kinie „Tur”

Miłośników dobrego filmu zapraszamy do Kina „Tur”. Na dużym ekranie zobaczyć będziemy mogli produkcje dla osób lubiących zarówno sceny grozy jak i odrobinę tajemniczości.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Wideo: Oskar Brzostowski w finale ogólnopolskiego konkursu muzycznego "Talentobranie"

Konkurs wokalny " Talentobranie" rozpoczął się w pół roku temu w internecie, pod hasłem " Śpiewaj i nagrywaj w domu". Organizatorem jest wytwórnia płytowa ID Records i Radio ESKA. Do rywalizacji stanęło kilkaset osób, często uczestników znanych programów telewizyjnych. Wśród nich znalazł się mieszkaniec Turku- Oskar Brzostowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Zapisz się na warsztaty decupage

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza osoby dorosłe do zapisywania się na warsztaty zdobienia skrzyń drewnianych metodą Decupage. Zajęcia są bezpłatne i odbędą się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy na zgłoszenia, których dokonać można osobiście lub drogą telefoniczną (632785134) czekają do 30 października.

  0 komentarze
0 komentarze

Tajemnicza zbrodnia w Hotelu "Prosna". Muzyczna prapremiera w kaliskim Teatrze

Kryminalna intryga najnowszej produkcji Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu rozgrywa się w kultowym lokalu "Piekiełko", mieszczącym się w piwnicy nieistniejącego już Hotelu Prosna. Na Dużej Scenie wystąpi szesnaścioro aktorów i aktorek; premiera zaplanowana jest na 24 października.

  0 komentarze
0 komentarze

Słowem, śpiewem i muzyką przypomnieli o papieżu Polaku

Sobotni wieczór w gminie Władysławów wypełnił się wspaniałą góralską muzyką. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 42. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Kapela Jaworowe Skrzypce wyczarowała dla wszystkich gości wyjątkowy nastrój.

  0 komentarze
0 komentarze

XXVII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących z Robertem Janowskim

-Widzę, że scena dla was jest czymś, bez czego trudno się obyć. Nie dziwię się. Scena dla mnie też jest magicznym miejscem. Bardzo ją szanuję, a jeszcze bardziej ludzi, którzy siedzą na widowni- mówił Robert Janowski podczas finału Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących „Widzieć Inaczej”.

  1 komentarz
1 komentarz

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

Zofia Stanecka – autorka znanej książkowej serii o Basia była gościem kolejnego „Literackiego poranka”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku w ramach realizowanego projektu "Misja: biblioteka pełna ludzi”.

  0 komentarze
0 komentarze

Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

W piątkowe popołudnie, ponad dwadzieścia drużyn wyruszyło sprzed budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, by rozwiązać zagadkę znikających w mieście słodyczy. Po drodze do pomyślnego rozwikłania tajemniczej sprawy czekało na nich wiele wyzwań, z którymi większość ekip świetnie dało sobie radę. A to wszystko w ramach premierowej rozgrywki mobilnej gry miejskiej „Słodka afera”, którą turkowska biblioteka zorganizowała w ramach realizowanego projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.