Zakazane piosenki i niemieckie interwencje w centrum Turku

Mieszkańcy Turku mieli niecodzienną okazję przenieść się w czasie, do wydarzeń sprzed ponad 80 lat. Na targowisku pojawiła się grupa śpiewająca „zakazane piosenki” i niemiecki patrol, które przegonił muzyków i rewidował przechodniów.

  0 komentarze
0 komentarze

Rekordowy „Malowniczy Malanów” w Targówce

Aż 84 uczestników wzięło udział w XVII odsłonię pleneru „Malowniczy Malanów”. Tym razem gościny artystom udzieliło sołectwo Targówka. Niektórzy artyści goszczą na malanowskim plenerze każdego roku twierdząc, iż czerpią radość ze wspólnego tworzenia, że praca w grupie osób o podobnych pasjach działa na nich stymulująco. Inni uważają, że udział w plenerach jest dla nich szczególnie ważnym doświadczeniem, ponieważ mogą tworzyć i udoskonalać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych kolegów.

  0 komentarze
0 komentarze

Październik w Kinie „Tur”

Już w październiku w turkowskim kinie wiele nowości filmowych, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zapraszamy do Kina „Tur”.

  0 komentarze
0 komentarze

Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej odczytane na turkowskim rynku

Turek po raz kolejny włączył się w akcję Narodowego Czytania. W niedzielę, 17 września fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej odczytywano na turkowskim rynku.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Brudzewskie Spotkanie z Biesiadą w Chrząblicach

Gdzie słyszysz śpiew, tam stop, tam ludzie dobre serca mają. Źli ludzie – wierzcie mi – ci nigdy nie śpiewają - tymi słowami wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski powitał gości pierwszego Brudzewskiego Spotkania z Biesiadą.

  1 komentarz
1 komentarz

Przystań w trudnej sytuacji. Potrzebne wsparcie

Od 20 lat Stowarzyszenie Przystań stara się dawać wsparcie i możliwość rozwoju mieszkańcom Turku. To droga pełna trudów, wyrzeczeń, ale też ogromnej pasji i radości z realizowanych przedsięwzięć. Teraz dalsze losy Przystani stoją pod znakiem zapytania. Wszystko przez brak środków na dalsze funkcjonowanie.

  2 komentarze
2 komentarze

Zapraszamy do „Świata zmysłów”

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na nową wystawę interaktywną pt.: „Świat zmysłów” pochodzi ona Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Earth Festiwal w Uniejowie po raz szósty

Za nami wydarzenie, które śledziła cała Polska. Po raz szósty znani artyści wystąpili w Uniejowie podczas festiwalu „Gwiazdy dla Czystej Polski”. Piękne przesłanie i wyjątkowy koncert przyciągnęły tłumy.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Operetka z nutką humoru

To był piękny koncert. Z kilu powodów niedzielny (20 sierpnia) koncert Letniej Filharmonii Parkowej takim właśnie był. Po pierwsze, ze względu na miejsce, a więc zespół dworsko-parkowy – jedno z najbardziej urokliwych zakątków Tuliszkowa. Po drugie, ze względu na wyjątkową publiczność, która jak zwykle nie zawiodła artystów i organizatorów, a więc Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie. I po trzecie, właśnie z racji tych ostatnich, a konkretnie z powodu ich cudownych głosów i oczywiście repertuaru jaki zaprezentowali publiczności.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Letnia Filharmonia Parkowa w Tuliszkowie z nutką humoru

Już w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia 2023 r., o godzinie 18.00, w ramach Letniej Filharmonii Parkowej w Tuliszkowie, odbędzie się Koncert operetkowy z nutką humoru.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Jubileuszowa Biesiada Na Ludowo pełna muzyki i tradycji

W tym roku odbyła się jubileuszowa XX edycja Biesiady Na Ludowo. W niedzielę, 13 sierpnia w tuliszkowskim parku zebrali się miłośnicy tradycji oraz kultury, by wspólnie uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

  2 komentarze
2 komentarze

Weź udział w konkursie poetyckim

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku ogłasza XXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka. Celem konkursu jest stworzenie wydarzenia literackiego, promowanie twórców poezji oraz integracja środowisk twórczych. Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 31 października.

  0 komentarze
0 komentarze

Film z turkowianinem na festiwalu w Wenecji

„Zielona granica” Agnieszki Holland to film, który walczyć będzie o Złotego Lwa podczas festiwalu w Wenecji. Jedną z ról gra w nim pochodzący z Turku Michał Zieliński.

  0 komentarze
0 komentarze

„Masz ci los”, czyli kolejna Letnia Noc Filmowa

Chłodny sierpniowy weekend nie odstraszył wielbicieli kina pod chmurką. Tym razem na dziedzińcu turkowskiego muzeum wyświetlono film „Masz ci los” w reżyserii Mateusza Głowackiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowski przemysł paliwowo-energetyczny – 60 lat historii KWB „Adamów". Zapraszamy na wystawę

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na wystawę pt. „Turkowski przemysł paliwowo-energetyczny – 60 lat historii KWB „Adamów”. Pomysł wystawy zrodził się jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to doszło do spotkania z obecnymi i byłymi pracownikami miejscowej kopalni.

  0 komentarze
0 komentarze

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku serdecznie zaprasza na wyjątkowe zajęcia ruchowe dla dzieci, już od 7 roku życia. Spotkania TeamUp odbywać się będą w każdą wakacyjną środę o godz. 11.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy, których dokonać można osobiście w bibliotece lub telefonicznie pod numerem tel. 632785134

  0 komentarze
0 komentarze

Pierwsza odsłona Letniej Nocy Filmowej za nami

15 lipca o godzinie 21:00 odbyła się pierwsza odsłona Letniej Nocy Filmowej. Organizatorem jak w latach poprzednich było Muzeum Miasta Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Chęci, energia i pomysł na kulturę, czyli 20 lat Stowarzyszenia Przystań

Wyjątkowym wydarzeniem Stowarzyszenie Przystań świętowało 20 lat swojego istnienia. To dopiero początek obchodów tego jubileuszu, bowiem do końca roku inicjatywy będą dedykowane właśnie tym urodzinom oraz rzecz jasna wszystkim mieszkańcom Turku i nie tylko.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Muzyczny Port z myślą o mieszkańcach

Specjalnie dla mieszkańców Władysławowa i okolic zorganizowano imprezę pełną niespodzianek i muzyki. Organizatorzy zaplanowali masę atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

  0 komentarze
0 komentarze

Polski Ład dla zabytków. Kolejne rządowe miliony dla samorządów z powiatu tureckiego

Ponad 8 milionów złotych trafi do samorządów powiatu tureckiego z przeznaczeniem na ochronę zabytków. Dofinansowania zostaną przekazane w ramach kolejnej edycji rządowego programu Polski Ład.

  10 komentarze
10 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.