Kosmiczna noc w turkowskim muzeum

Takiej kosmicznej okazji nie można było przespać! To właśnie nocne niebo stało się tematem tegorocznej „Nocy Muzeów” w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Zmiana pokoleniowa, czyli nowa biblioteka w Grzymiszewie

Biblioteka w Grzymiszewie po wielu latach doczekała się nowej siedziby. Pomieszczenia użyczyli druhowie z miejscowej OSP, a uroczyste przecięcie wstęgi miało miejsce w czwartek, 12 maja.

  0 komentarze
0 komentarze

Muzeum Miasta Turku przystąpiło do kolejnego etapu konserwacji dzieł z kolekcji mehofferowskiej

Kolejne obiekty z cennej kolekcji Józefa Mehoffera, zgromadzonej w turkowskim muzeum, zostaną poddane gruntownej konserwacji jeszcze w tym roku. Tym razem pracom konserwatorskim poddanych zostanie 6 kartonów, projektów do wystroju Kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, autorstwa Józefa Mehoffera z okresu 1933-1934. Są to: Ptaszki, Motyw dekoracyjny, Szkic do kandelabru, Szkic do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, Szkic dekoracji geometrycznych sklepień nawy bocznej, Fragment dekoracji ornamentalnej oraz Szkic dekoracji sklepienia nawy bocznej.

  0 komentarze
0 komentarze

Państwowa Szkoła Muzyczna w Turku poszukuje talentów. Odkryj w dziecku muzyczną pasję

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Turku od ponad 40 lat kształci młodych muzyków, ucząc ich nie tylko gry na instrumencie, ale też rozwijając w nich pasję do sztuki. Właśnie rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny. Niebawem odbędą się drzwi otwarte i przesłuchania kandydatów.

  0 komentarze
0 komentarze

"Noc Muzeów" już za tydzień. Zapraszamy!

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera wzorem lat poprzednich, włączając się w ogólnopolską akcję „Noc Muzeów” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych już w sobotę 14 maja do muzeum.

  0 komentarze
0 komentarze

Spotkanie z kapitanem Jackiem Podgórskim

Już w najbliższy wtorek, 10 maja, w ramach obchodów tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza na niezwykłe spotkanie z kapitanem żeglugi Jackiem Pogórskim, który zabierze nas w podróż do najpiękniejszych zakątków wysp Morza Śródziemnomorskiego. Między innymi usłyszymy historie o takich miejscach jak Majorka, Ibiza czy Sardynia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

  0 komentarze
0 komentarze

Udaj się śladem lokalnych bohaterów i zgarnij nagrody

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku wraz z partnerami zaprasza do wzięci udziału w dwóch konkursach – literackim oraz graficznym, organizowanych w ramach projektu „Śladami lokalnych bohaterów”. Konkursy skierowane są do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich zlokalizowanych na terenie miasta Turek. Zwycięskie prace literackie zostaną wydane w publikacji książkowej, a prace plastyczne podziwiać będzie można w przestrzeni miejskiej.

  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Majowy koncert Katarzyny Zawady

Od wspaniałego wykonania pieśni „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” rozpoczął się patriotyczny koncert Katarzyny Zawady, który miał miejsce w Brudzewie z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

  0 komentarze
0 komentarze

„Vivat 3 Maj”. Big Band Miasta Turku w patriotycznym koncercie

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja to nie tylko patriotyczne akademie i składanie kwiatów przy pomnikach. W Turku majówka zakończyła się muzycznym akcentem w postaci koncertu.

  1 komentarz
1 komentarz

„Zupa nic”, czyli kino pod chmurką

Chociaż majowe noce jeszcze nie są szczególnie ciepłe, to chętnych wieczorny plenerowy seans filmowy nie zabrakło. W turkowskim parku im. Konstytucji 3 Maja wyświetlono film „Zupa nic”.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Jedyny taki koncert na 1 maja

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych i poważanych polskich wokalistów. Obdarzony wyjątkowym, barytonowym głosem, grał na gitarze i komponował popularne do dziś piosenki. Właśnie dzieła tego ponadczasowego artysty mieliśmy okazje wysłuchać podczas koncertu.

  0 komentarze
0 komentarze

Bajkowa ambasada zaprasza na niezwykle spotkanie!

Cyrkowo-bajkowa ambasada uśmiechu już po raz 30-ty wyrusza w Polskę. W jubileuszowym programie pt. „Urodzinowo Bajkowo” zaprasza publiczność na wielkie urodzinowe party, na które zjechali się goście z Hiszpanii, Kenii, Maroka, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Polski oraz plejada bohaterów kultowych animacji.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Cyrkiem Europa z Planeta Uśmiechu w okolicach Turku!

Cyrk Europa w sezonie 2022 prezentuje nowy, międzynarodowy program pt. „ Planeta uśmiechu” w którym zaprezentują się artyści z Polski, Włoch oraz Kolumbii. Nasi międzynarodowi artyści sprawią, że na Państwa twarzach zagoszczą salwy śmiechu i radości.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Męskie spojrzenie na miłość, czyli spotkanie autorskie z Robertem Ryszawą

Wiele ciekawych historii dotyczących nie tylko pracy, ale również życia prywatnego przekazał podczas spotkania autorskiego Robert Ryszawa. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 23 kwietnia w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie.

  0 komentarze
0 komentarze

„Żonkile” 2022 w Brudzewie

Tegoroczna akcja "Żonkile" odbyła się pod hasłem "MIŁOŚĆ", w czasie, gdy za naszą wschodnią granicą znów giną ludzie... Chcemy, by udział w akcji był formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie oraz wszelkiej agresji. Głównym organizatorem akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Spotkanie autorskie z Robertem Ryszawą

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie zaprasza na spotkanie autorskie z Robertem Ryszawą, autorem antologii poezji "Między wierszami".

  0 komentarze
0 komentarze

Maj w Kinie „Tur”

Zapraszamy do Kina „Tur”, gdzie każdy miłośnik dobrego filmu znajdzie coś dla siebie. Bajki, filmy akcje czy dobre komedie z całą pewnością poprawią humor zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Już teraz zapraszamy na majowe seanse.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Podziwiajmy najpiękniejsze palmy i pisanki w Gminnym Ośrodku Kultury

Od kilkunastu lat Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie przygotowuje w okresie Świąt Wielkanocnych konkursy i wystawę poświęconą pisankom oraz palmom wielkanocnym.

  0 komentarze
0 komentarze

W Tuliszkowie powstał zespół Mażoretek

Historia zespołów mażoretkowych liczy ponad dwieście lat i wywodzi się z Francji. Mażoretki to piękne, młode dziewczęta, ubrane w paradne stroje, które z prezencją maszerują przed orkiestrą i prezentują swoje popisy żonglerskie zwane twirlingiem. Urocze tancerki swym urokiem osobistym, charakterystycznym ubiorem i ruchem, często skupiają na sobie całą uwagę publiczności, która długo pozostaje pod ich czarem.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki i jaja malowane”

Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez jajek. Ten symbol odradzającego się życia od wielu wieków gości w naszej kulturze. Pięknie dekorowane pisanki zdobią polskie stoły podczas Świąt Wielkanocnych i są nieodzownym elementem dekoracyjnym naszych domów. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zyskało świąteczny wystrój dzięki kolorowym jajom, są to prace dostarczone na konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki i jaja malowane”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.