Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Dobry wieczór z książką”, realizowane w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Tym razem bohaterem literackiego wydarzenia będzie Jacek Hugo-Bader. Ze znanym reportażystą spotkać się będzie można 25 września (piątek) o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Można zrobić to osobiście bądź telefonicznie pod numerem tel 632785134.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Bywaj, czytaj i wygrywaj – akcja z nagrodami dla czytelników

14 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku wystartowała akcja „Bywasz, czytasz, wygrywasz”, której głównym celem jest zachęcanie do korzystania z usług turkowskiej instytucji oraz kształtowanie nawyku regularnego czytania. Do udziału zaproszeni są zarówno obecni czytelnicy biblioteki raz ci, którzy dopiero planują skorzystanie z jej usług. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Wystarczy zbierać pieczątki za proste biblioteczne aktywności jak np. wypożyczanie książek.

  0 komentarze
0 komentarze

Szalone zabawy z Kicia Kocią

W minioną sobotę Miejską Bibliotekę Publiczna w Turku odwiedziła Bajanka – animatorka i popularna promotorka literatury dziecięcej. Towarzyszyła jej znana i lubiona postać z dziecięcych książek – Kicia Kocia. Wydarzenie odbyło się w ramach realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  0 komentarze
0 komentarze

Niedziela ze Sztuką na Ulicy i czytaniem Balladyny

Tegoroczną odsłonę Sztuki na Ulicy połączono w Turku z Narodowym Czytaniem Balladyny. Niedzielne popołudnie w centrum miasta upłynęło pod znakiem rodzinnej rozrywki.

  0 komentarze
0 komentarze

XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Teatralne Młodych. Zapraszamy do obejrzenia transmisji online

Właśnie trwa XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Teatralne Młodych. Czwarta Ściana od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Właśnie tak jest również w tym roku. Specjalnie dla naszych czytelników udostępniamy relację z wydarzenia na żywo.

  0 komentarze
0 komentarze

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do półek i wydłużone godziny otwarcia

Od poniedziałku, 14 września, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przywraca wolny dostęp do półek. Na razie zmiana ta dotyczy „serca” Biblioteki czyli Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży od lat 16.00. W pozostałych działach oraz na Filii nr 4 materiały nadal będzie podawać bibliotekarz. Jak informuje dyrektor instytucji, zmiana ta sukcesywnie będzie dotyczyć także pozostałych miejsc.

  0 komentarze
0 komentarze

Spotkaj się Łukaszem Orbitowskim

Już 18 września (piątek) o godz. 18.00 Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku odwiedzi Łukasz Orbitowski – redaktor, publicysta i - przede wszystkim - bardzo popularny pisarz. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w ramach realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Można zrobić to osobiście bądź telefonicznie pod numerem tel 632785134.

  0 komentarze
0 komentarze

Pierwsza premiera sezonu w kaliskim Teatrze. "Dowcip" na Scenie Kameralnej

W najbliższy piątek (11 września) Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zaprosi widzów na pierwszą premierę sezonu 2020/2021 – nagrodzoną Pulitzerem sztukę "Dowcip" Margaret Edson. W główną rolę wcieli się Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Narodowe Czytanie w bibliotece

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie włączyło się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania 2020. Lekturą dziewiątej odsłony inicjatywy promującej czytelnictwo został wybrany dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Laureaci FOTO-konkursu "Wakacje z książką"

Wakacje dobiegły końca a wraz z nimi zakończył się zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie konkurs fotograficzny „Wakacje z książką”. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia przedstawiającego sposób spędzania wakacji z książką.

  0 komentarze
0 komentarze

Anielskie skrzydła prowadzą do muzeum

Jak powiedziała autorka projektu „Anielskie skrzydła” ważne, by podejmować działania z myślą o młodzieży, ożywić miasto i pokazać, że może tu dziać się coś pozytywnego. O tym przekonaliśmy się podczas prezentacji projektu, która miała miejsce 3 września.

  0 komentarze
0 komentarze

Zapisz dziecko na ekologiczną przygodę

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza na kolejne teatralne spotkanie dla dzieci w ramach realizowanego projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Spektakl pod tytułem „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem” odbędzie się 20 września (niedziela) o godz. 17.00. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną ilość miejsc jest ograniczona. Zainteresowane osoby zapraszamy do zapisu pod numerem 632785134.

  0 komentarze
0 komentarze

Nowa data koncertu Zbigniewa Raubo – Rok Rodziny Fibigerów w kaliskim Teatrze

Uroczysty koncert prof. Zbigniewa Raubo na zabytkowym, koncertowym fortepianie Arnolda Fibigera z początku XX w., początkowo planowany na marzec jako oficjalna inauguracja obchodów Roku Rodziny Fibigerów, odbędzie się w sobotę 5 września na Dużej Scenie kaliskiego Teatru.

  0 komentarze
0 komentarze

Wrzesień w Kinie „Tur”

Po długiej przerwie wreszcie rusza turkowskie kino. Zamknięte od dawna przez pandemię koronawirusa od września otwarte dla wszystkich miłośników kina oferując wiele nowości.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Spektakl z historią w tle

„Legenda o Wandzie, co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała” to tytuł kolejnego spektaklu, który z myślą o najmłodszej widowni, zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Turku. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  0 komentarze
0 komentarze

Wieczór z filmami Jana Komasy

Nie masz planów na sobotni wieczór? Skorzystaj z filmowej oferty, którą przygotowały Miejska Biblioteka Publiczna w Turku oraz Muzeum Miasta Turku. Mowa o kolejnej odsłonie Nocnego Maratonu Filmowego, podczas którego zobaczymy dwa wielkie hity Jana Komasy – „Boże ciało” oraz „Sala samobójców. Hejter”.

  0 komentarze
0 komentarze

Teatr przed Biblioteką, czyli „Opowieści z teczki profesora Książeczki”

W miniony piątek, na terenie zielonym przed Miejską Biblioteką Publiczną w Turku odbył się spektakl Teatru Maska „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Zaprezentowane przedstawienie to pierwsze z wielu działań zaplanowanych przez turkowską instytucję w ramach realizowanego projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Kolejne teatralne spotkanie już w najbliższy piątek, 21 sierpnia o godz. 14.00.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: „Z nutką humoru”, czyli koncert operetkowy w ramach Letniej Filharmonii Parkowej

Miesiąc temu odbył się pierwszy w tym roku koncert operetkowy w Tuliszkowie "Usta milczą, dusza śpiewa" w wykonaniu Agnieszki Wawrzyniak i Bartosza Kuczyka. Natomiast w niedzielę, 16 sierpnia dla miłośników operetki przygotowano koleją niespodziankę.

  2 komentarze
2 komentarze

Władysławów: Sentymentalna podróż do muzycznej krainy

W muzyczną podróż pełną radości i wzruszeń zabrała mieszkańców gminy Władysławów Katarzyna Zawada, która na scenie Domu Parafialnego w Russocicach zaprezentowała repertuar Anny German.

  0 komentarze
0 komentarze

„Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” – wyjątkowy koncert na antenie Polsatu!

Już w niedzielę, 23 sierpnia, plejada gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej wystąpi podczas koncertu „Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” w ramach Earth Festival Uniejów 2020. Na scenie wystąpią m.in. Golec uOrkiestra, Kamil Bednarek, Beata Kozidrak i BAJM, Ewa Farna, Feel, Mrozu, sanah, Enej, LemON, Kayah i Viki Gabor. Koncert poprowadzi sprawdzone trio: Karolina Gilon, Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz. Transmisja koncertu od godziny 20:00 na antenie Polsatu.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.