Już w sobotę „Wesel dawnych czar”. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Przeżyjmy to jeszcze raz! Naprawdę warto! „Wesel dawnych czar” mieliśmy okazję zobaczyć w Malanowie. Teraz zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Turku. Impreza to nie tylko wspaniała zabawa, ale również powrót do dawnych tradycji.

  0 komentarze
0 komentarze

Pierwsza taka „Dreszczówka” w Turku

W sobotę, 16 października odbyło się wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników weirdu, extremy i groz. Dreszczówka to pierwsze turkowskie spotkanie fanów horroru.

  0 komentarze
0 komentarze

Wzmacniali się wśród bibliotecznych regałów

Za nami kolejna edycja Nocy Bibliotek, której w tym roku przyświecało wyjątkowo hasło „Czytanie wzmacnia”. Turkowska biblioteka, podobnie jak tysiące innych instytucji w kraju, włączyła się do akcji, oferując swoim czytelnikom wyjątkowe atrakcje.

  0 komentarze
0 komentarze

„Czytanie wzmacnia”, czyli Noc Bibliotek w Brudzewie

Tegoroczna Noc Bibliotek odbywała się pod hasłem "Czytanie wzmacnia". W naszej bibliotece wzmacnialiśmy umysł, ciało a za sprawą Pizzerii Remi także podniebienie!

  0 komentarze
0 komentarze

Takiej imprezy jeszcze w Turku nie było – Dreszczówka już w sobotę

Wszystkich miłośników weirdu, extremy i grozy serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 16 października, na DRESZCZÓWKĘ czyli I turkowskie spotkanie fanów horroru.

  0 komentarze
0 komentarze

Kolejny sukces ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku

Po czerwcowej II Nagrodzie na międzynarodowym konkursie Trąbkowym Jasio Pięta wziął udział w jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych ogólnopolskich konkursów instrumentów dętych blaszanych.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Dinozaury w bibliotece

VII Noc Bibliotek odbyła się 8-9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Jest to ogólnopolska akcja czytelnicza której zadaniem jest promowanie biblioteki jako miejsca spotkania z szeroko rozumianą kulturą. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie aktywnie włączyło się w obchody tego święta bibliotek i czytania.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Wspomnienie papieża Polaka w muzyce i słowie

Sobotni wieczór w gminie Władysławów wypełnił się wspaniałą góralską muzyką. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 43. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. W piękny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie z Chylina i Natalii, a także kapela góralska.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: „Wesel dawnych czar”, czyli wielka uroczystość Marysi i Franka

Tradycję z roku 1938 przedstawiono dzisiaj, tj. 9 października w Malanowie podczas wesela Marysi i Franka. Mało kto pamięta jak było kiedyś, a zwyczaje wciąż się zmieniają. Warto było więc przeżyć „wesel dawnych czar”.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowska biblioteka z rekordowym dofinansowaniem

Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku została jedną z 49 bibliotek w całym kraju, które otrzymały dofinansowanie z BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, którego operatorem jest NARDOWE CENTRUM KULTURY. Instytucji udało się pozyskać, jak dotąd, rekordową kwotę 134 700 zł na realizację dwuletniego Zadania pod nazwą „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście”.

  2 komentarze
2 komentarze

Przedszkolaki „Zamieszkały w Bajce”

Pieski, kwiatki, czekoladki. O nich i wielu innych ciekawych historiach opowiedziały dzieci podczas konkursu recytatorskiego „Zamieszkaj w Bajce”, który odbył się 6 października w Miejskim Domu Kultury w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Darmowe bilety, warsztaty i wystawa. Kaliski Teatr dostępny dla wszystkich

W Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu rozpoczyna się kolejna edycja projektu „Teatr dostępny dla wszystkich”. W programie zaplanowane są: warsztaty integracyjne dla młodzieży, warsztaty teatralne dla seniorów, wystawa prac artystycznych, audiodeskrypcja i tłumaczenie spektakli na Polski Język Migowy. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

  0 komentarze
0 komentarze

Wybierz się na Noc Bibliotek

Już 9 października, w sobotę, Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak setki instytucji w całej Polsce, do wspaniałej akcji, Noc Bibliotek. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Na tę okazję turkowska instytucja przygotowała szereg atrakcji, między innymi spotkanie autorskie z Piotrem Bojarskim.

  0 komentarze
0 komentarze

Jedyny taki koncert już w piątek. Zapraszamy do Browaru Turek

Muzyczne wydarzenie w Browarze Turek już w ten piątek. 1 Października wystąpią przed publicznością wystąpi Zespół Cool Team.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Zbigniew Kołba w bibliotece w Słodkowie

W czwartkowy poranek 23 września do biblioteki w Słodkowie zawitał pan Zbigniew Kołba. Spotkanie pt. „Znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia"zorganizowano celem promocji czytelnictwa wśród uczniów z klas 3 szkoły podstawowej.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: „Znajdź mnie jeśli potrafisz” czyli profilaktyka według Zbigniewa Kołby

Czy czytanie może stanowić zamiennik dla uzależniających używek? Ależ oczywiście. Przekonywał o tym Zbigniew Kołba podczas spotkania autorskiego zorganizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczna w Malanowie a finansowanego przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej

W piątek, o godz. 17.00, w Sali konferencyjnej, odbyło się Narodowe Czytanie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

  0 komentarze
0 komentarze

Słowo ponad wszystko, czyli Poetika.LAB po raz pierwszy w Turku

Kilkunastu młodych i niezwykle utalentowanych uczestników wzięło udział w organizowanym po raz pierwszy w turkowskim domu kultury festiwalu słowa Poetika.LAB. Rywalizowano nie tylko o uznanie jury, ale również o nagrodę publiczności.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

„Magiczny Lechistan” zawitał do Turku

Dnia 9 września b.r. w krużgankach Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbył się wernisaż wystawy „Magiczny Lechistan”. Ta niecodzienna wystawa zawitała do nas dzięki uprzejmości autora Dariusza Kalety oraz Agencji Artystycznej „Zegart.

  0 komentarze
0 komentarze

"Pociąg do sztuki”, czyli Stacja Turek na nagrodzonym plakacie

Połączenie kolejowe z Konina do Turku wciąż pozostaje zapisem na papierze, jednak stacja Turek pojawiła się już w pracy zgłoszonej na konkurs "Pociąg do sztuki”, która decyzją jury została nagrodzona.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.