Malanów: Targówka wśród laureatów konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

Położona w gminie Malanów wieś Targówka znalazła się wśród laureatów konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” skierowanego do uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Zmiany w podatkach - głównie kosmetyczne

Radni z gminy Malanów podczas czwartkowej (26 listopada) sesji zdecydowali o tym, w jakiej wysokości podatki będą wpływać w przyszłym roku do samorządowej kasy. Zmiany w porównaniu z 2020 rokiem będą jednak niewielkie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Radni nie sprzeciwili się nocnej sprzedaży alkoholu

Wśród projektów uchwał przygotowanych na ostatnią sesję rady gminy Malanów znalazła się uchwała wprowadzająca nocny zakaz sprzedaży alkoholu. Większość radnych była jednak przeciwna jego wprowadzeniu.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Dęby i lipa nowymi pomnikami przyrody

Lipa św. Huberta, a także dęby szypułkowe - Ignacy oraz Jan to nowe pomniki przyrody na terenie gminy Dobra. O nadaniu im takiej rangi zdecydowali podczas czwartkowej sesji radni rady miejskiej.

  2 komentarze
2 komentarze

Jesień pełna dobrych cen w Lushlife

Jesienią spadają nie tylko liście. W Lushlife trwa wielka jesienna promocja. Nie czekaj - skorzystaj z promocji nawet do -40% na wybrane zabiegi beauty. Jesień to doskonała pora, aby zadbać o swoje ciało, poprawiając nie tylko kondycję, ale też wygląd. Lushlife w Turku przygotowało specjalną promocję i rabaty na zabiegi z linii beauty.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zrób badanie w kierunku COVID-19

Ofertę badań w kierunku COVID-19 zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm przygotowała KidsClinic w Kaliszu. Testy wykonywane są w formule DRIVE-THRU & GO, a także w siedzibach firm. Wyniki otrzymać można również w języku angielskim.

  1 komentarz
1 komentarz

Indywidualne projekty i najlepsza jakość - tylko w Styl-Dom

Wspaniałe płytki ceramiczne nie tylko polskich, ale też włoskich czy hiszpańskich marek, projekty łazienek, a do tego miła i fachowa obsługa - to wszystko czeka na państwa w sklepie Styl-Dom w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Innowacyjne rozwiązania i nowoczesne wzornictwo. ProfilDoors w ofercie Bram-Tur

Firma ProfilDoors w tym roku obchodzi 18 lecie istnienia. Na początku przedsiębiorstwo produkowało komponenty do drzwi i mebli. W 2004 roku ruszyła produkcja drzwi wewnętrznych, a nie długo potem firma stała się największym liderem w swojej branży na terenie Rosji.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Seniorze! Zostań w domu!

Drogi Seniorze !!!

W trosce oTwoje zdrowie i bezpieczeństwo w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid – 19 apelujemy –

ZOSTAŃ W DOMU!

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zrobieniu zakupów, zadzwoń na infolinię pod nr telefonu (22) 505 11 11,
gdzie głosicie swoje potrzeby.

Wsparcie w postaci np. niezbędnych produktów zostanie dostarczone do domu.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Lokalnie i z pasją – rozwój Mleczarni „Turek”

Historia serów pleśniowych w naszym regionie sięga początku lat osiemdziesiątych, to właśnie wtedy w 1981 roku zostały wyprodukowane pierwsze sery z porostem białej pleśni, i tym samym Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Turek stała się pionierem na rynku krajowym w produkcji tego rodzaju serów. Przez lata pracując nad jakością surowca, doskonaleniem naszych receptur i technologii sery Turek zdobywały uznanie naszych konsumentów oraz ekspertów, czego dowodem są przyznawane przez lata nagrody i wyróżnienia.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Przeprosiny

.

  4 komentarze
4 komentarze

Wspieraj seniora

.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Pług do wózka widłowego - Jaki wybrać?

Wózki widłowe odpowiadają za transport różnego rodzaju towarów, a także rozładowywanie i załadowywanie samochodów. Pojazdy te wyposażone są w widły czołowe, które umożliwiają łatwy i szybki przewóz palet z ładunkiem na docelowe miejsce. Do zalet wózków widłowych należą duże możliwości ich rozbudowy, np. poprzez doposażenie o elementy umożliwiające realizację dodatkowych zadań. Jednym z takich rozwiązań jest mocowany pług do odśnieżania, który okazje się niezastąpiony w trakcie wykonywania prac podczas zimowych opadów śniegu.

  0 komentarze
0 komentarze

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków – co należy o nich wiedzieć chcąc zdecydować się na zakup i montaż?

Odpowiada firma Eko House, która dostarczyła swój produkt do ponad pięciu tysięcy użytkowników na terenie całego kraju, a także Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Estonii, Irlandii, Litwy, Węgier, Rumunii, Czech, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

  6 komentarze
6 komentarze

Zdrowie zaczyna się od stóp. Zadbaj o nie już teraz

Stopy to fundament całego ciała. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu, jak funkcjonują, codziennie nosząc ciężar naszego ciała. Pomoże w tym profesjonalista - podolog Aleksandra Całkiewicz, w której gabinecie można już wykonać badanie z użyciem podoskopu.

  0 komentarze
0 komentarze

6 sposobów wykorzystania słuchawek bezprzewodowych bluetooth

Słuchawki Bluetooth to urządzenie znane niemal każdemu, a już na pewno młodszej części społeczeństwa. Możemy wyróżnić urządzenia stereofoniczne, wyposażone w dwie słuchaweczki i monofoniczne, które zakładamy na jedno ucho. Słuchawki monofoniczne głównie są przeznaczone do prowadzenia rozmów telefonicznych przez smartfona. Natomiast stereofoniczne znajdują szersze zastosowanie, które omówimy poniżej. Jeśli poszukujesz do zakupu słuchawki bluetooth i chciałbyś dokonać świadomego wyboru, dobrze jest porównać opinie użytkowników dotyczących konkretnych modeli, a także zapoznać się z rankingami różnego typu słuchawek, aby wybrać najlepsze na własne potrzeby.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: WyBorowa6 na przekór jesiennej pogodzie. Sportowcy nie zawiedli

Już po raz trzeci na terenie łowiska Borowy Staw spotkali się amatorzy biegania oraz maszerowania z kijkami. Ponad 50 osób stanęło na starcie, aby - na przekór złej pogodzie i panującej pandemii - pokonać dystans sześciu kilometrów.

  0 komentarze
0 komentarze

Drzwi otwarte w fabryce Profim w Turku

Po kilku trudnych dla rynku miesiącach związanych z wybuchem pandemii COVID-19, Profim rozpoczyna ważny dla branży meblowej sezon jesienny i informuje o dalszych planach.

  3 komentarze
3 komentarze

Wielkopolska skutecznie rozwijana dzięki PROW 2014-2020

Blisko 270 milionów złotych wypłacono już beneficjentom Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którzy podpisali umowy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego. Pozytywnie rozpatrzonych zostało około 1200 wniosków o płatność. Dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskiej w regionie poprawia się stan infrastruktury wiejskiej, powstają nowe firmy i rozwijają już istniejące, dając nowe miejsca pracy mieszkańcom wielkopolskiej wsi. PROW 2014-2020 pomaga również dbać o dziedzictwo lokalne i rozwój turystyki na obszarach wiejskich.

  0 komentarze
0 komentarze

Na drodze patrz realnie, nie wirtualnie

Nawet przy naszej dobrej dyspozycji zdrowotnej i korzystnych warunkach atmosferycznych wystarczyć może chwila nieuwagi, jeden pochopny krok, by doszło do wypadku drogowego. Co stanie się, jeśli włączymy się do ruchu ulicznego pozbawiając się możliwości korzystania ze zmysłu wzroku, a nawet i słuchu? Brzmi to jak szaleństwo, ale przecież robią tak codziennie tysiące ludzi, skupiając uwagę na ekranie swego smartfona, odcinając się od świata muzyką płynącą ze słuchawek. Taka podróż, po tak zwanej rozszerzonej rzeczywistości, może być naszą ostatnią.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.