Malanów: Przedszkolaki na kwarantannie

Grupa przedszkolaków z Malanowa została skierowana na kwarantannę, po tym, jak u jednej z osób dorosłych, które miały kontakt z dziećmi badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Kolejne drogowe inwestycje w gminie

Wkrótce rozpoczną się pierwsze prace związane z budową kolejnych dróg gminnych. Kolejne asfaltowe nawierzchnie powstaną w Żdżenicach w ramach inwestycji „Budowa drogi w sołectwie Żdżenice – etap I” oraz w Kotwasicach gdzie realizowane będzie zadanie pn: „Przebudowa drogi Kotwasice-Zygmuntówek”.

  6 komentarze
6 komentarze

Malanów: Wypadek na drodze wojewódzkiej. Mężczyzna w ciężkim stanie przewieziony do szpitala

Do poważnego wypadku przed miejscowością Malanów doszło dzisiaj, tj. 11 października około godziny 14.30. Mężczyzna poszkodowany w zdarzeniu przewieziony został do szpitala w bardzo ciężkim stanie.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Malanów: Budynek Biblioteki czeka kolejny remont

Już wkrótce budynek, Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie zmieni swój wygląd Wszystko za sprawą realizowanej przez Gminę Malanów inwestycji pn: "Przebudowa budynku Biblioteki Publicznej".

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Malanowska Tradycja z nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Animatorzy Kultury swoje święto obchodzą w maju. W naszym regionie święto to celebrowane jest corocznie w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Tego dnia, w trakcie uroczystej gali wręczane są Statuetki Kariatydy dla osób tworzących i wspierających kulturę w subregionie konińskim. Z wiadomych, pandemicznych powodów zorganizowanie tegorocznej gali było możliwe dopiero w październiku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Jarzębinki. To już 20 lat - 2020

„Najpiękniejsze są wspomnienia, które ma się jeszcze przed sobą” - Jeanne Moreau.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Strażacy coraz lepiej doposażeni

Ochotnicza Straż Pożarna w Malanowie wzbogaciła się o nową przyczepkę, która będzie służyła do przewozu motopomp, zbiornika na wodę czy innego sprzętu przeciwpożarowego. Zakup ten został w całości finansowany ze środków z funduszu sołeckiego. Sołectwo Malanów przeznaczyło na ten cel kwotę 5.800,00 zł.

  5 komentarze
Etykiety:
5 komentarze

Malanów: Na Wesołej praca wre

Mimo jesiennej aury za oknem na ulicy Wesołej w Malanowie trwają wytężone prace. To oczywiście efekt realizowanej przez Gminę Malanów inwestycji drogowej pn „Budowa ulicy Wesołej w Malanowie wraz z odwodnieniem”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Nowa droga w Bibiannie już wkrótce. Podpisano umowę z wykonawcą

Do końca października ma powstać nowy odcinek drogi asfaltowej na terenie Gminy Malanów. 29 września br. Wójt Gminy – Ireneusz Augustyniak wraz ze Skarbnik Gminy Marzanną Szczap podpisali umowę na realizację inwestycji pn: „Przebudowa drogi w miejscowości Bibianna”. Zadanie zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Koła. Funkcję nadzoru inwestorskiego pełnić będzie p. Witold Rosiak z firmy Wivia.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Malanów: Oddali krew i podarowali życie

Blisko 40 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji zorganizowanej w Malanowie w piątek, 25 września. Każda kropla tego drogocennego leku jest na wagę życia. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.