Malanów: Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kotwasicach z wyborami nowych władz

W piątek, 22 października w miejscowości Kotwasice (gmina Malanów) odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP. Tradycyjnie był to moment podsumowań i wytyczania planów, ale też wybory nowych członków zarządu gminnego.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Gmina z dofinansowaniem na drzewa miododajne

W dniu 11 października br. na terenie zielonym za tzw. Ośrodkiem Zdrowia w Malanowie zostały posadzone kolejne drzewa. Na zakup 22 sadzonek drzew miododajnych Gmina Malanów otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Kwota dotacji wyniosła 8.740 zł co stanowi prawie 90% kosztu ich zakupu.

  4 komentarze
4 komentarze

Malanów: Spotkanie z sołtysami z terenu gminy

We wtorkowe popołudnie, 12 października br., odbyło się cykliczne spotkanie Sołtysów z terenu Gminy Malanów z przedstawicielami samorządu gminnego – Wójtem, Sekretarzem oraz Dyrektorem PGK.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Już w sobotę! Zapraszamy do mobilnego punktu szczepień

Wójt Gminy Malanów wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Malanowie zapraszają mieszkańców gminy do Mobilnego Punktu Szczepień.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Podpisano umowę na „Przebudowę drogi w miejscowości Feliksów – etap III"

Planowane roboty obejmują: odmulenie rowów, przebudowę przepustu pod koroną drogi (na cieku wodnym Żabianka), wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki kamiennej i ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego oraz wykonanie kamiennych poboczy. Prace zostaną wykonane na długości 0,99 km przy szerokość jezdni wynoszącej 4 m.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Dinozaury w bibliotece

VII Noc Bibliotek odbyła się 8-9 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Jest to ogólnopolska akcja czytelnicza której zadaniem jest promowanie biblioteki jako miejsca spotkania z szeroko rozumianą kulturą. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie aktywnie włączyło się w obchody tego święta bibliotek i czytania.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: „Wesel dawnych czar”, czyli wielka uroczystość Marysi i Franka

Tradycję z roku 1938 przedstawiono dzisiaj, tj. 9 października w Malanowie podczas wesela Marysi i Franka. Mało kto pamięta jak było kiedyś, a zwyczaje wciąż się zmieniają. Warto było więc przeżyć „wesel dawnych czar”.

  0 komentarze
0 komentarze

Pół roku po weselu w Malanowie uchylono decyzję Sanepidu

Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu uchyli decyzję turkowskiego Sanepidu, która nakładała karę w wysokości 30 tys. zł na właściciela lokalu, gdzie w kwietniu, na przekór obowiązującym wówczas ograniczeniom, zorganizowano wesele.

  6 komentarze
Etykiety:
6 komentarze

Malanów: Przedszkolaki na kwarantannie

Dwoje dorosłych i 20 dzieci z przedszkola w Malanowie zostało objętych kwarantanną po tym, jak u jednej z osób w grupie test na koronawirusa dał dodatni efekt. 
 
 
  4 komentarze
4 komentarze

Malanów: Czekoladowe spotkanie w Świetlicy Wiejskiej w Celestynach

Dnia 25 września w Świetlicy wiejskiej w Celestynach, odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Było to już piąte spotkanie, którego tematem były „czekoladowe desery”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.