Malanów: Mały ogrodnik w podróży

Marek Lesiewicz mieszka z rodzicami w miejscowości Klonów (woj. Świętokrzyskie). Choć ma dopiero 11 lat, to jego pasją jest ogrodnictwo. Chłopiec ma sprecyzowane marzenia, a także plany na przyszłość.

  1 komentarz
1 komentarz

Malanów: Umowa na dowóz uczniów do szkół i przedszkola podpisana

Mimo trwających jeszcze wakacji, malanowski samorząd przygotowuje się już do kolejnego roku szkolnego. Jednym z takich zadań jest zapewnienie uczniom z terenu gminy Malanów dowozów do szkół i przedszkoli. W czwartek 23 lipca Wójt Gminy Malanów przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy podpisał umowę na realizację zadania pn. „świadczenie usług w zakresie dowozu i odwozu uczniów do szkół i przedszkola na terenie Gminy Malanów w roku szkolnym 2020/2021 w formie zakupu biletów miesięcznych”.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Samochód zjechał do rowu. Kierowca miał ponad 2 promile

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego doszło dzisiaj, tj.26 lipca w Malanowie. Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.30.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Malanów: Niebezpieczny wypadek. Motocyklista stracił panowanie nad kierownicą

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze wiodącej z miejscowości Kotwasice do Dziadowic. Wypadek miał miejsce dzisiaj, tj. 26 lipca chwilę przed godziną 5.00.

  5 komentarze
5 komentarze

Malanów: Wzrosną opłaty za śmieci. Aż 60 zł za brak segregacji

W związku z ciągłym wzrostem kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie Malanów, tak jak w wielu innych samorządach naszego powiatu, konieczne stało się ponowne przeliczenie kwoty opłaty pobieranej przez mieszkańców. Podczas czwartkowej (23 czerwca) sesji radni gminy Malanów ustalili nowe, wyższe stawki.

  19 komentarze
Etykiety:
19 komentarze

Ponad dwa tysiące chętnych na testy w Malanowie. Badania trwają

W miasteczku wymazowym w Malanowie rozpoczęło się dziś (6 lipca) wykonywanie testów dla mieszkańcow. Większość to osoby z powiatu tureckiego, ale są również chętni spoza naszego regionu.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

O sytuacji epidemiologicznej w powiecie i I podsumowanie tygodniu miasteczka „Test & Go”

W piątek, 3 lipca Starosta Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski i Powiatowy Inspektor Sanitarny Katarzyna Wysocka wzięli udział w wideokonferencji z wójtami i burmistrzami z terenu Powiatu Tureckiego.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Malanów: Osobówka w rowie. Jedna osoba poszkodowana

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie pomiędzy Malanowem a Turkiem. Osobowe auto dachowało. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Dwa i pół miliona złotych dla samorządów z powiatu tureckiego na drogi. Umowy na dofinansowania podpisane

Pięć zadań z łącznym dofinansowaniem w wysokości blisko 2,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych zostanie wykonane w powiecie tureckim. Umowy z samorządem powiatu tureckiego oraz przedstawicielami gmin Władysławów i Malanów podpisano z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem.

  6 komentarze
6 komentarze

Wideo: Ponad 950 osób z wykonanym testem na koronawirusa. Podsumowano początek akcji wymazowej w Sun Garden

Pierwsze godziny działania w Malanowie miasteczka wymazowego podsumowano podczas konferencji prasowej z udziałem wojewody wielkopolskie Łukasza Mikołajczyka, dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu - Jadwigi Kuczmy-Napierały, pułkownika Rafała Miernika - dowódcy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i starosty powiatu tureckiego Dariusza Kałużnego.

  7 komentarze
7 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.