Nowy dzień, nowy rekord. Tak wielu zarażonych w powiecie jeszcze nie było

Każdego dnia służby Wojewody Wielkopolskiego przedstawiają informacje na temat nowych zachorowań na koronawirusa. Według raportu z niedzieli, 25 października, w powiecie tureckim pobity został dzienny dobowy przyrost zakażeń SARS-CoV-19. Minionej doby odnotowano aż 65 nowych przypadków.

  3 komentarze
3 komentarze

Padł kolejny rekord zakażeń wirusem Sars-CoV-2. Nie żyje mieszkanka powiatu tureckiego

Padł kolejny niechlubny rekord w liczbie zakażeń koronawirusem. W całym kraju odnotowano ponad 12 tysięcy zachorowań. Niestety Ministerstwo Zdrowia przekazało też informację o śmierci zmarło 31 osób z powodu COVID-10, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. Wśród nich jest też kobieta z powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Ponad 80 aktywnych przypadków COVID-19 w powiecie tureckim

Dzisiejsze dane z Ministerstwa Zdrowia informują o 10 040 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia Sars-CoV-2. Wśród nich jest 755 osób z Wielkopolski, w tym 33 nowe zachorowania z powiatu tureckiego.

  1 komentarz
1 komentarz

Nauka hybrydowa w szkołach średnich już od poniedziałku

W sobotę, 17 października zaczną obowiązywać nowe zasady w walce z COVID-19. Wśród nich jest także nauczanie hybrydowe na poziomie szkół średnich i wyższych. Ten model wprowadzony zostanie także w trzech placówkach na terenie powiatu tureckiego.

  2 komentarze
2 komentarze

Nocna wichura nad powiatem. Strażacy walczą ze skutkami

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne i podtopione budynki - to efekt wichury, która w nocy z wtorku na środę przeszła nad powiatem tureckim. Strażacy do tej pory usuwają skutki porywistego wiatru i ulewnego deszczu.

  0 komentarze
0 komentarze

Nie żyje dwoje mieszkańców zarażonych koronawirusem. To już 10 ofiar COVID-19 w powiecie tureckim

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 380 osób w regionie. W wielospecjalistycznym szpitalu miejskim przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu zmarło siedem osób, w tym dwie z powiatu tureckiego.

  6 komentarze
6 komentarze

Konkurs na film promujący dbanie o środowisko

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie na krótki film (spot) promujący dbanie o czyste powietrze, środowisko, a także ukazujący piękno przyrody.

  0 komentarze
0 komentarze

15 tys. zł dla Pauliny Styś - absolwentki ZST w Turku

Dzień 7 października 2020 r. dla Pauliny Styś, absolwentki ZST w Turku, na długo pozostanie w pamięci. Tego dnia Prezes Zarządu Wyższej Szkoły Handlu i Usług - Pani Magdalena Górska wręczyła Paulinie bon edukacyjny o wartości 15 000,00 zł.

  4 komentarze
4 komentarze

Dramatyczny wzrost zachorowań. Czy należy się bać drugiej fali pandemii?

Liczba przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. W ostatnim czasie odnotowywane są tysiące nowych zachorowań. W powiecie tureckim stwierdzono dotychczas 381 osób zarażonych SARS-CoV-2. Czy należy bać się drugiej fali pandemii? Przypominamy najważniejsze obowiązujące obostrzenia.

  9 komentarze
9 komentarze

Wideo: Spotkanie Terytorialsów z młodzieżą Powiatu Tureckiego

W środę 30-go września klasy mundurowe oraz wszyscy zainteresowani uczniowie ze starszych klas Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich mogli dowiedzieć się, co oznacza motto Terytorialsów: „zawsze gotowi, zawsze blisko”. Szkoły odwiedzili żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.