Wideo: Sala gimnastyczna przy liceum i nie tylko. Inwestycje w ramach Polskiego Ładu cieszą samorządowców

-Spotkaliśmy się tu dzisiaj, żeby podzielić się z mieszkańcami bardzo dobrymi wiadomościami. Wczoraj premier ogłosił program Polski Ład dla samorządów. Powiat Turecki uzyska ponad 75 mln zł wsparcia – mówił wiceminister Ryszard Bartosik podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Poetyckie spotkanie mieszkańców Ziemi Tura

Lirycznie zrobiło się w poniedziałkowe (25 października) popołudnie w siedzibie stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju. Wszystko za sprawą oficjalnej premiery Antologii Wierszy Mieszkańców Ziemi Tura.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Gmina laureatem konkursu: Wielkopolska Otwarta na Innowacyjny Samorząd

Zakończył się konkurs ogłoszony przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu „Wielkopolska Otwarta na Innowacyjny Samorząd”. Jest to I edycja Konkursu, a tematem przewodnim jest poprawa jakości życia poprzez wykorzystanie innowacyjnego rozwiązania, na rzecz mieszkańców gmin i miast Województwa Wielkopolskiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Nastolatek potrącił pieszą. Starsza kobieta zmarła w szpitalu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę, 23 października przy ul. Kaliskiej w Turku. Nastolatek kierujący motorowerem potrącił 82-letnią kobietę.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Prawie 10 milionów na budowę nowych mieszkań w Turku

Miasto Turek ma otrzymać 9.599.200 zł z rządowego programu „Polski Ład”. To dofinansowanie do budowy dwóch bloków, których powstanie już w 2017 roku Miasto zaplanowało na Os. Wyzwolenia.

  1 komentarz
1 komentarz

Marcin Derucki: Skok na stołek, czy na kasę przez radnego Jasaka?

Radny PiS – Dariusz Jasak, wicedyrektor ZSR w Kaczkach Średnich doszedł do wniosku, że pieniędzy nigdy za wiele i przy pomocy radnych PiS i Niezrzeszonych postanowił wziąć stołek wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej w Radzie Miasta, przez co poprawił stan swojego konta o kilkaset złotych miesięcznie.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Uratuj miasto i zgarnij super nagrody

Chcesz zdobyć super nagrody - tablet, smartband, słuchawki bezprzewodowe, a przy okazji odkryć ciekawą i nieco zapomnianą historię miasta? Weź udział w mobilnej grze miejskiej „Tajemnica zaginionych wersetów”, której premiera odbędzie się 29 października (piątek). Aby wziąć w niej udział wystarczy w dniu premiery pobrać na swój telefon darmową aplikację ACTION TRACK. O godz. 17.00 na miejscu startu czyli placu obok Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku (ul. 3-go Maja 8) udostępniony zostanie kod QR, który umożliwi rozpoczęcie rozgrywki. Do udziału we wspólnej zabawie zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku wraz z partnerami.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Gm. Brudzew: Nieprzejezdna droga w Galewie po zderzeniu busa z osobówką

Do groźnego wypadku z udziałem busa i samochodu osobowego doszło w poniedziałkowe (26 października) popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Galew (gmina Brudzew). Droga wciąż jest zablokowana, a kierowcy korzystają z objazdów.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Uczniowie znów trafiają na kwarantannę. Tym razem w Sarbicach

Po szkołach podstawowych we Władysławowie i na terenie gminy Kawęczyn, tym razem koronawirus pojawił się w podstawówce w Sarbicach (gmina Przykona). Na kwarantannę trafili zatem kolejni uczniowie. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Polski Ład: Ponad 75 milionów dla samorządów Powiatu Tureckiego

To bez wątpienia historyczny moment. Kolejne ogromne środki na ważne i potrzebne mieszkańcom inwestycje wpłyną na konta niemal wszystkich samorządów powiatu tureckiego. Suma dofinansowań pozyskanych w ramach programu Polski Ład to łącznie rekordowa kwota 75 909 301,62 zł.

  2 komentarze
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.