Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Tuliszków: Prawie milion na inwestycje w zbiorniki wodne. Umowy na zarządzanie zasobami wodnymi podpisane.

Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Ewelina Piwońska-Kubiak, podpisała umowy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, reprezentowanym przez Krzysztofa Grabowskiego- Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, na realizację operacji typu "Zarządzanie zasobami wodnymi”. Rewitalizację przejdą zbiorniki w Piętnie i Tuliszkowie. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Można już jeździć obwodnicą Grzymiszewa. Inwestycję oddano do ruchu

Kierowcy mogą już korzystać z obwodnicy Grzymiszewa (gm. Tuliszków). Nowa inwestycja została oddana do ruchu w piątek, 14 czerwca. 
  0 komentarze
0 komentarze

„Forehand” na ogólnopolskich eliminacjach Tenisowej Talentiady

W ubiegły weekend dzieci z Akademii Tenisa Ziemnego „FOREHAND” Turek uczestniczyły w ogólnopolskich eliminacjach tenisowej Talentiady, które odbyły się na kortach AZS w Poznaniu. KINDER Joy of moving Tenisowa Talentiada to rozgrywki drużynowe dedykowane najmłodszym adeptkom i adeptom gry w tenisa – dzieciom do 10 roku życia. Najmłodsi mogą wykazać się nie tylko umiejętnościami tenisowymi ale i motorycznymi oraz społecznymi. Warto wspomnieć, że dawniej w Tenisowej Talentiadzie brała udział mała IGA ŚWIĄTEK!

  0 komentarze
0 komentarze

Pijana matka opiekowała się sześciolatkiem. Kobieta usłyszała zarzuty

Zarzut narażenia swojego sześcioletniego synka na niebezpieczeństwo usłyszała kobieta, która będąc pod wpływem alkoholu miała opiekować się dzieckiem. Chłopiec oddalił się od niej i na szczęście w porę dostrzegli go ratownicy medyczni. 
  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Przy boisku w Psarach powstanie szatnia

Ponad milion złotych kosztować będzie budowa szatni przy boisku wielofunkcyjnym w Psarach (gm. Przykona). Podpisano już umowę na realizację inwestycji. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Nowy wóz dla OSP jeszcze w tym roku

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku druhowie z OSP Brudzew powitają w swojej jednostce nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu przez samorząd środków z funduszy unijnych.

  0 komentarze
0 komentarze

Samorząd Mieszkańców Tuliszkowa ma już swój zarząd

Podczas swojego pierwszego posiedzenia Rada Samorządu Mieszkańców Miasta Tuliszkowa wybrała swój zarząd i przewodniczącą. Na czele rady stanęła Agnieszka Kalinowska-Dróżdż.
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Wyjątkowa frekwencja podczas akcji poboru krwi w OSP Feliksów

W czwartek, 13 czerwca odbyła się kolejna akcja poboru krwi w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Feliksowie. Frekwencja dopisała, a chętnych by pomagać z każdą podejmowaną inicjatywą jest więcej.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Wojciechowianki gotują i Wielkopolskę reprezentują!

Koło Gospodyń Wiejskich Wojciechowianki z Wojciechowa w gminie Kawęczyn ma zaszczyt reprezentować Wielkopolskę w ogólnopolskim konkursie kulinarnym „Produkty zbożowe w Tradycji Pokoleń”. Konkursowe zmagania możemy obserwować w specjalnym materialne filmowym.

  0 komentarze
0 komentarze

Rodzina jak malowana, czyli rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego

Portret rodziny był motywem przewodnim tegorocznego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z powiatu tureckiego. Wszystkie prace były wyjątkowe, a autorzy tych najpiękniejszych w środę, 12 czerwca odebrali nagrody i wyróżnienia.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.