Ryszard Bartosik wiceministrem rolnictwa

Poseł Ryszard Bartosik został dziś (28 października) powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  11 komentarze
11 komentarze

Gotowe sosy – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Gotowe sosy dla gastronomii jeszcze do niedawna cieszyły się złą sławą: uznawano je za niesmaczne i wykonane z niskiej jakości produktów, a lokale chwaliły się tworzeniem własnych sosów na bazie oryginalnych receptur. Obecnie coraz więcej kucharzy i restauratorów zauważa zalety gotowych sosów; najnowocześniejsze technologie zastosowane przy produkcji oraz wysokiej jakości przyprawy i składniki sprawiają, że gotowe sosy na zimno są obecnie doskonałą alternatywą dla żmudnego i często kosztownego procesu tworzenia własnych sosów. Dlaczego warto postawić na gotowe sosy oraz na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu rozwiązań do swojej restauracji?

  0 komentarze
0 komentarze

Komunikat w sprawie wznowienia przyjęć na Oddział Dziecięcy SP ZOZ w Turku

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku informuje, że z dniem 29 października 2020 roku od godz. 800 wznawia przyjęcia pacjentów na Oddział Dziecięcy Szpitala.

  0 komentarze
0 komentarze

Pięć mandatów za tragiczny stan ciężarówki. Kara także dla właściciela auta

Usterka układu hamulcowego, różna rzeźba bieżnika opon, zdekompletowana deska rozdzielcza z kontrolkami i wskaźnikami. To tylko część usterek ujawnionych podczas kontroli ciężarówki marki Mercedes przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Turku. Dodatkowo ciężarówka od dwóch lat miała zatrzymany dowód rejestracyjny.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Wideo: TUR 1921 Turek wygrywa z Orłem Kawęczyn wynikiem 6:2

W 9 kolejce spotkań nasz zespół pokonał rówieśników z Kawęczyna różnicą czterech bramek. Mecz rozgrywany w poniedziałkowy wieczór, był ostatnim ligowym spotkaniem Orlików tej jesieni. Hattrickiem w tym dniu popisał się Michał kozłowski. Dwie bramki dołożył Krzysztof Koziński, a jedno trafienie zaliczył Szymon Kurzawa.

  0 komentarze
0 komentarze

Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai w Skarżysku Kamiennym

Dniu 17.10 2020 roku odbył Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai w Skarżysku Kamiennym. Sekcję Tuliszków i Grzymiszew Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku reprezentowali następujący zawodnicy:

  0 komentarze
0 komentarze

Kod promocyjny STS - dlaczego warto skorzystać?

Rejestracja na platformie STS jest naprawdę prosta. Wystarczy tylko wypełnić formularz rejestracyjny oraz ukończyć procedurę weryfikacji tożsamości, aby uzyskać pełen dostęp do założonego konta. Co istotne, przed wysłaniem formularza należy wykorzystać kod promocyjny STS. Dzięki temu uzyskane bonusy startowe będą zdecydowanie wyższe!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Oskar Brzostowski w finale ogólnopolskiego konkursu muzycznego "Talentobranie"

Konkurs wokalny " Talentobranie" rozpoczął się w pół roku temu w internecie, pod hasłem " Śpiewaj i nagrywaj w domu". Organizatorem jest wytwórnia płytowa ID Records i Radio ESKA. Do rywalizacji stanęło kilkaset osób, często uczestników znanych programów telewizyjnych. Wśród nich znalazł się mieszkaniec Turku- Oskar Brzostowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Tak źle w Turku nie było od dawna. Ponad 100 zakażeń w ciągu doby

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia Sars-CoV-2. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 2885 osób w regionie, w tym u 115 mieszkańców powiatu tureckiego. To największy dobowy przyrost zakażeń od kilku miesięcy.

  12 komentarze
Etykiety:
12 komentarze

Memoriał im. Jigoro Kano w Poznaniu

25 października odbył się Memoriał im. Jigoro Kano w Poznaniu, jest to jedyny turniej rozgrywany w Polsce ku pamięci twórcy dyscypliny Olimpijskiej jaką jest Judo. Nie zabrakło tam tuliszkowskiej sekcji Judo, która wystawiła do startu siedmioro zawodników.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.