Dobra: Remont drogi i naprawa dachu, czyli gdzie ulokować zaoszczędzone pieniądze

Ponad 160 tys. zł zaplanowano na remont drogi w miejscowości Długa Wieś oraz zabezpieczenie dachu budynku po Szkole Podstawowej w Dąbrowicy. Na ten cel posłużyć mają zaoszczędzone podczas pandemii pieniądze. O szczegółach przedsięwzięć poinformował burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler w czwartek, 26 listopada podczas sesji.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Dobra: Dęby i lipa nowymi pomnikami przyrody

Lipa św. Huberta, a także dęby szypułkowe - Ignacy oraz Jan to nowe pomniki przyrody na terenie gminy Dobra. O nadaniu im takiej rangi zdecydowali podczas czwartkowej sesji radni rady miejskiej.

  2 komentarze
2 komentarze

Dobra: Środowiskowy Dom Samopomocy w Żeronicach z nowym samochodem

W dniu dzisiejszym tj. 26 listopada do gminy Dobra dotarł samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Został on zakupiony na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Żeronicach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Skromnie i symbolicznie upamiętnili odzyskanie niepodległości

Po 102 latach niebytu 11 listopada 1918 roku Polska powróciła na mapę świata. Tę ważną rocznicę uczczono w Dobrej podczas nabożeństwa. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości były jednak o wiele skromniejsze niż przed laty.

  1 komentarz
1 komentarz

Dobra: Już niedługo rusza przebudowa drogi na ul. Sperczyńskiego

Już w połowie grudniu zupełnie inne oblicze zyska odcinek przy drodze powiatowej nr 4559P w Dobrej. Dzięki inwestycji Powiatu Tureckiego i Gminy Dobra na ulicy Sperczyńskiego powstaną m.in. nowy chodnik i nowa nawierzchnia jezdni.

  7 komentarze
7 komentarze

Dobra: Podatki na przyszły rok nieznacznie w górę

Podczas wtorkowej (3 listopada) sesji rady miejskiej w Dobrej zdecydowano o wysokości stawek podatków od nieruchomości, które obowiązywać będą w 2021 roku. Wszystkie kwoty nieznacznie podniesiono.

  1 komentarz
1 komentarz

Dobra: Niebezpieczna substancja znaleziona we Wszystkich Świętych na domowym strychu

Wyjątkowe zdziwienie musiało pojawić się na twarzy właścicieli jednego z domów w Miłkowicach (gm. Dobra), którzy na strychu swojego domu znaleźli butelkę z białym proszkiem. Z obawy o swoje zdrowie i życie postanowili zawiadomić służby ratunkowe.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Dzień Edukacji Narodowej

W skromnym wymiarze pracownicy oświaty w Gminie Dobra obchodzili w przeddzień Dnia Nauczyciela swoje święto.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Dobra: Mieszkańcy Strachocic ocalili zabłąkanego bociana

Wycieńczony bocian, który błąkał się przy Placu Słowackiego w Dobrej zginąłby zapewne, gdyby nie pomoc mieszkańców, którzy dokarmiali go i próbowali schwytać wspólnie ze strażakami. Udało się to dopiero w Strachocicach. 
  2 komentarze
2 komentarze

Dobra: Nowa kuchnia w zespole szkolno-przedszkolnym w Piekarach

Szkoła w Piekarach może pochwalić się nową kuchnią która została wyremontowana w ramach środków projektu "posiłek w szkole i w domu moduł trzeci".
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.