Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

Na Osiedlu Wyzwolenia nieprzerwanie trwa budowa dwóch bloków komunalnych. Prace weszły w etap wykończeniowy wewnątrz i na zewnątrz budynków.

  0 komentarze
0 komentarze

Jedynka KO na turkowskim rynku. Michał Kołodziejczak zaprezentował swoje hasła

Tutaj, dzisiaj ogłaszam moje hasło wyborcze, które brzmi jasno, konkretnie i ma za sobą głęboką treść: „Na straży praw twoich stał będę” - mówił Michał Kołodziejczak, „jedynka” Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu podczas sobotniego (23 września) spotkania na turkowskim rynku.

  2 komentarze
2 komentarze

Prace w parku zmierzają ku zakończeniu

Rewitalizacja parku zbliża się do końca. Nowa firma prowadzi prace, a jej efekty są widoczne.

  4 komentarze
4 komentarze

Starosta zablokował kolejną inwestycję w Turku

Starosta Turecki zablokował budowę ul. Św. Barbary, o którą wnioskowali radni PiS i na którą Miasto Turek złożyło wniosek do rządowego programu „Polski Ład”. Zablokował pomimo tego, że Miasto i projektant spełnili każde żądanie powiatu o złożenie wyjaśnień i uzupełnień do wniosku.

  0 komentarze
0 komentarze

Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej odczytane na turkowskim rynku

Turek po raz kolejny włączył się w akcję Narodowego Czytania. W niedzielę, 17 września fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej odczytywano na turkowskim rynku.

  0 komentarze
0 komentarze

Na dobre i na złe, czyli uroczysty jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

We wtorek, 12 wrześni odbyło się uroczyste wręczenie medali dla par, które obchodziły 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymało sześć małżeństw.

  1 komentarz
1 komentarz

Niedługo mija termin składania wniosków mieszkaniowych

Przypominamy, że 18 września 2023 r. mija termin na złożenie wniosku o przydział i zamianę lokalu z mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Turek. Wnioski do 18 września muszą zaktualizować także wszystkie osoby, które zostały zakwalifikowane na listę: uprawnionych do przydziału lokalu mieszkalnego, uprawnionych do najmu socjalnego lokalu lub uprawnionych do zamiany lokalu z mieszkaniowego zasobu Gminy na lokal o większej powierzchni.

  0 komentarze
0 komentarze

Dyskryminacja PGKiM przez Wody Polskie?

Radni Rady Miejskiej Turku podczas sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnej musieli zmierzyć się z bardzo ważnym tematem, jakim dla wszystkich jest funkcjonowanie PGKiM Sp. z o.o., która czuje się dyskryminowana przez Wody Polskie.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Rozpoczęcie roku szkolnego w Turku

812 przedszkolaków i 2054 uczniów rozpoczęło dzisiaj rok szkolny 2023/2024 w jednostkach prowadzonych przez Miasto Turek.

  0 komentarze
0 komentarze

Podsumowanie kolorowych wakacji w Turku

Jak co roku, w lipcu i sierpniu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z wolontariuszami organizował zajęcia dla dzieci zwane kolorowymi wakacjami.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.