Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

Dzisiaj, tj. 18 kwietnia 2024 r. podpisana została umowa na wykonanie odwiertu geotermalnego. To oznacza, że wszystkie prace przy budowie Geotermii Turek ruszają pełną parą, a w grudniu 2025 roku mają się zakończyć. Odwiert i budowa ciepłowni geotermalnej mają kosztować ponad 90 milionów zł.

  1 komentarz
1 komentarz

Miasto przejmuje drogi na ul. Młodych

Burmistrz Romuald Antosik zawarł umowę ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Rozwój” w sprawie przejęcia nieruchomości położonych na osiedlu Młodych, które będą przeznaczone na drogi publiczne. To pierwszy krok do poprawy stanu dróg na tym osiedlu.

  0 komentarze
0 komentarze

Turek może być dumny ze swoich młodych mieszkańców

Mottem IX edycji Miejsko-gminnego konkursu czytelniczo-historycznego „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta” były piękne słowa Abrahama Lincolna: „To piękne, gdy człowiek jest dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto – może być z niego dumne”.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wizyta Minister Klimatu i umowa na budowę geotermii

Dzisiaj miało miejsce historyczne wydarzenie w dziejach naszego miasta. Podpisana została umowa na budowę ciepłowni geotermalnej, o wartości ponad 61 mln zł. Z tej okazji w Turku gościła Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska, aby poznać specyfikę przyszłej turkowskiej geotermii.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowianie w Krainie Wielkanocnego Zająca

Kraina Zająca Wielkanocnego powstała w Turku! Cieszy się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Nic dziwnego, bowiem w Hali Widowiskowo- Sportowej przygotowano wiele atrakcji.

  0 komentarze
0 komentarze

Festiwal Wiosny w miejskim parku. Uczniowie pożegnali zimę

Kolorowo i radośnie - tak uczniowie turkowskich szkół i przedszkoli powitali wiosnę podczas Festiwalu Wiosny zorganizowanego w parku im. Żerminy Składkowskiej. Z zimą pożegnali się tradycyjnie - topiąc Marzannę.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Oświadczenie Burmistrza Turku ws. ogrodów działkowych

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami o rzekomym zamiarze sprzedaży przez Miasto ogrodów działkowych na terenie Turku oświadczam, że to kłamstwo!

  2 komentarze
2 komentarze

Nagły zwrot w sprawie mieszkań komunalnych i kilka dni na konsultacje

Pod koniec lutego radni miejscy przyjęli uchwałę dotyczącą kryteriów wynajmowania lokali komunalnych oddanych do użytku po 1 stycznia 2024 roku, w tym również nowych bloków na os. Wyzwolenia. Teraz jednak burmistrz zarządził ponowne konsultacje, które mają być odpowiedzią na uwagi i sugestie chociażby co do wysokości kryterium dochodowego, jakie mają spełnić przyszli najemcy.

  0 komentarze
0 komentarze

Wojewoda uchylił kolejną decyzję starosty, blokującą inwestycję w Turku

Wojewoda Wielkopolski właśnie uznał, że decyzja starosty Kałużnego o braku zgody na budowę ul. Św. Barbary i ul. Daszyńskiego jest nieważna. To już kolejna decyzja Dariusza Kałużnego, wydana przeciwko Miastu, z naruszeniem prawa!

  0 komentarze
0 komentarze

Panie Kałużny, pomówieniami i manipulacją chce pan wygrać wybory?

Szanowni Turkowianie, zostaliście właśnie zmanipulowani przez starostę Dariusza Kałużnego, który próbuje przerzucić odpowiedzialność za uciążliwy zapach z firmy DeVeris na mnie, zamiast skupić się na zakładzie, który go emituje i szukać rozwiązań tego problemu.

  3 komentarze
3 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.