Przykona: Gminny oddział ZOSRP RP z nowym zarządem

Głównym punktem XII Zjazdu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Przykonie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Śnieg nie sprzyja kierowcom. Kolizje drogowe w całym powiecie

Intensywne opady śniegu nie sprzyjają warunkom na drodze. Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj, tj. 28 listopada. Jedno ze zdarzeń miało miejsce również na trasie Kowale Pańskie – Dobra.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Osada leśna Zwierzyniec znika z mapy

Wojewoda Wielkopolski zwrócił się do samorządowców z całego województwa, aby podjęli działania zmierzające do zmiany statusu niektórych miejscowości. Wśród nich znalazła się osada leśna Zwierzyniec w gminie Przykona. Decyzją rady oficjalnie przestała ona istnieć.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Jarmark Mikołajkowy z akcentem charytatywnym już niebawem

W niedzielę, 5 grudnia w godzinach od 12.00 do 20.00 na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przykonie odbędzie się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy. Organizatorzy przewidzieli wiele niespodzianek, a wszystko z akcentem charytatywnym.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Czołowe zderzenie osobówek. Kierowca pod wpływem alkoholu

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w poniedziałkowy (22 listopada) wieczór w miejscowości Wichertów (gmina Przykona). Droga krajowa nr 72 była całkowicie nieprzejezdna.

  0 komentarze
0 komentarze

O przyszłości Wielkopolski Wschodniej w Bełchatowie

Połączonymi siłami Starosty Bełchatowskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, w tym Pełnomocnika Marszałka ds. Sprawiedliwej Transformacji Regionu Bełchatowskiego oraz Porozumienia „Bełchatów-Kleszczów Razem Możemy Więcej” zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Wielkopolski Wschodniej.

  3 komentarze
3 komentarze

Brudzew, Przykona i Malanów nagrodzone pieniędzmi za szczepienia

Milion złotych przypadło gminie Brudzew za najwyższy w powiecie tureckim wzrost poziomu zaszczepienia. Przed weekendem ogłoszono, jakie gminy zwyciężyły w konkursie „Rosnąca odporność”.

  1 komentarz
1 komentarz

Przykona: Wyjątkowe święto niepodległości z otwarciem Plenerowego Centrum Edukacji i Kultury

11 listopada to dzień wyjątkowo ważny w historii. Podczas świąt, które odbywały się każdego roku upamiętniamy bohaterstwo oraz waleczność naszych przodków. W tym roku w Przykonie miała miejsce podwójna uroczystość.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Zderzenie dwóch osobówek. Jedna osoba trafiła do szpitala

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj, tj.5 listopada w miejscowości Olszówka w gminie Przykona. W wyniku zdarzenia jedna osoba przewieziona została do szpitala.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Nowe stawki podatków uchwalone

Samorządowcy z całego powiatu tureckiego przystępują do uchwalania stawek podatku na 2022 rok. Również w gminie Przykona określono wysokość opłat od nieruchomości i środków transportowych.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.