Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Przykona: Przy boisku w Psarach powstanie szatnia

Ponad milion złotych kosztować będzie budowa szatni przy boisku wielofunkcyjnym w Psarach (gm. Przykona). Podpisano już umowę na realizację inwestycji. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

OSP Przykona zyska nową łódź

Druhowie z OSP Przykona już niebawem dysponować będą łodzią ratowniczą. Podpisano już umowę na zakup nowego sprzętu.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Szkolny Festyn z okazji Dnia Patrona, Dnia Dziecka i Dnia Sportu

29 maja w Szkole Podstawowej w Przykonie już po raz trzeci odbył się Festyn z okazji Dnia Patrona, Dnia Dziecka i Dnia Sportu. Impreza rozpoczęła się akademią, podczas której uczniowie odśpiewali „Rotę” – pieśń patriotyczną, do której słowa napisała patronka szkoły – Maria Konopnicka. Pod pomnikiem pisarki oraz tablicą upamiętniającą nadanie szkole imienia Marii Konopnickiej młodzież złożyła biało-czerwone wiązanki.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Rani jednomyślni w sprawie wypłaty dla wójta

Za nami II Sesja Rady Gminy Przykona. Podczas obrad, które odbyły się w środę, 22 maja jednym z ważniejszych punktów było ustalenie wynagrodzenia wójta, którym w tej kadencji jest Łukasz Sadłowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Łukasz Sadłowski oficjalnie wójtem, czyli inauguracyjna sesja IX kadencji samorządu

W dniu 7 maja odbyła się I Sesja Rady Gminy Przykona zwołana przez Komisarza Wyborczego. Do momentu wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Przykona obrady prowadził radny senior – Czesław Witczak.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Rycerze Floriana świętowali w Gąsinie

Ochotnicza Straż Pożarna w Gąsinie była gospodarzem obchodów Dnia Strażaka w gminie Przykona. Święto stało się okazją do uhonorowania druhów, ale też do szczególnych podziękowań dla włodarzy gminy. Uroczystości rozpoczęły się od dziękczynnej mszy świętej, a bezpośrednio po nabożeństwie strażacki korowód udał się na plac przy OSP w Gąsinie, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów Dnia Strażaka.

  0 komentarze
0 komentarze

Przykona: Łukasz Sadłowski zwyciężył w II turze wyborów

Głosami mieszkańców gminy Przykona funkcję wójta przez kolejne pięć lat sprawować będzie Łukasz Sadłowski. W drugiej turze rywalizował on z Maksymilianem Majchrzakiem.

  0 komentarze
0 komentarze

Trwa druga tura wyborów. W Turku najniższa frekwencja

Mieszkańcy Turku, a także gmin takich jak Malanów, Przykona i Tuliszków po raz udają się dziś do lokali wyborczych. Trwa tam druga tura wyborów na burmistrzów i wójtów. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Dopinguj, odpocznij, integruj się. Sportowe emocje w Przykonie już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia kolejna okazja, aby włączyć się do wspólnego kibicowania zawodnikom GKS Teleszyna Przykona. To kolejna odsłona akcji „Kibicuj naszym!”. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. 9 kwietnia 2024r. w Przedszkolu w Przykonie zorganizowane zostało powitanie wiosny na sportowo. Cała społeczność przedszkolna przebrana była w barwne wiosenne stroje. Każda grupa miała swój symbol oraz okrzyk, motywujący do rywalizacji.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.