Władysławów: Mural jak lekcja historii. Ścienne malowidło upamiętnia Cud nad Wisłą

Ścienna wizualizacja obrazu Jerzego Kossaka „Cud nad Wisłą” od kilku tygodni zdobi jedną ze ścian budynku Szkoły Podstawowej we Władysławowie. W poniedziałek, 19 października uroczyście przecięto wstęgę oficjalnie włączając tym samym mural do przestrzeni publicznej.

  1 komentarz
1 komentarz

Wideo: WyBorowa6 na przekór jesiennej pogodzie. Sportowcy nie zawiedli

Już po raz trzeci na terenie łowiska Borowy Staw spotkali się amatorzy biegania oraz maszerowania z kijkami. Ponad 50 osób stanęło na starcie, aby - na przekór złej pogodzie i panującej pandemii - pokonać dystans sześciu kilometrów.

  0 komentarze
0 komentarze

Słowem, śpiewem i muzyką przypomnieli o papieżu Polaku

Sobotni wieczór w gminie Władysławów wypełnił się wspaniałą góralską muzyką. Wszystko za sprawą koncertu upamiętniającego 42. rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Kapela Jaworowe Skrzypce wyczarowała dla wszystkich gości wyjątkowy nastrój.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Zaszczyt i nowe obowiązki. OSP Chylin w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

Na terenie gminy Władysławów są już trzy jednostki funkcjonujące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W piątek, 16 października uroczyście wręczono decyzję o włączeniu OSP Chylin do struktur KSRG.

  7 komentarze
7 komentarze

Władysławów: Dzień Edukacji Narodowe w Wyszynie

13 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Wyszynie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli wójt Gminy Władysławów Pani Elżbieta Klanowska, radny gminy Pan Zbigniew Kacprzak, przedstawiciele rady rodziców, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował część artystyczną, w której dziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienny trud.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Dachowanie w Mariantowie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dzisiaj, tj. 15 października w miejscowości Mariantów (gmina Władysławów). Na łuku drogi dachowało osobowe auto. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Jesienne bieganie na szóstkę już w niedzielę

Łowisko Borowy Staw w miejscowości Piorunów (gmina Władysławów) kolejny raz stanie się miejscem, które rozgrzeją sportowe emocje.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Sieć wodociągowa w Mariantowie rozbudowana

Gmina Władysławów zakończyła realizację inwestycji z zakresu gospodarki wodociągowej, zaplanowanej i wykonanej zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Czwartkowe spotkania z lekkoatletyką zakończone

Dobiegł końca projekt pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”, który realizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Skoczek” we Władysławowie, zaś sfinansowany przez Wielkopolskie Zrzeszenie LZS ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Cegiełkę do realizacji ww. projektu dołożyła także Gmina Władysławów.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: W gościnie u św. Anny

W naszej ojczyźnie znaleźć można wiele zachwycających miejsc. Przywodzą one często jakieś wspomnienia, dają szereg wzruszeń, stają się natchnieniem dla dalszej pracy, wskazówką jak żyć. W takie oto miejsce wybrali się 26 września członkowie Stowarzyszenia „Koniczynka” z Władysławowa.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.