Kawęczyn: Najlepsi absolwenci szkół średnich nagrodzeni

Wtorkowa (23 maja) sesja rady gminy Kawęczyn była okazją do tego, aby w uroczysty sposób nagrodzić tych absolwentów szkół średnich z terenu gminy, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najwyższą średnią ocen.
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Starosta Turecki: "Sukces" Burmistrza za wszelką cenę. Cała prawda o DeVeris

Inwestycja o nazwie DeVeris to inwestycja pilotowana przez Burmistrza Romualda Antosika i to Burmistrz ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszystkie konsekwencje powstania zakładu włącznie z dokuczliwym dla mieszkańców odorem. O tego inwestora zabiegał, starał się, a w końcu podpisał z nim umowę Burmistrz Antosik, który odpowiada za pozyskanych lub nie pozyskanych do strefy po 2014 roku inwestorów. Po niewątpliwym sukcesie Burmistrza Czapli jakim było ściągnięcie do strefy firmy Messer, nowy burmistrz za wszelką cenę chciał się wykazać pozyskaniem inwestora. Tym inwestorem był DeVeris. Był to pierwszy pozyskany przez niego do miasta inwestor nie licząc ciepłowni na pył węglowy. A może Burmistrz Antosik już zapomniał z kim podpisywał umowę?
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Sportowe zmagania i adrenalina, czyli eliminacje Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial

Adrenalina, warkot silników i ekstremalne emocje towarzyszą I i II rundzie otwartych eliminacji Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial. Zawody odbywają się na torze w Russocicach (gmina Władysławów). 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Przetarg na kolej z Konina do Turku wstrzymany? Marszałek odpowiada na protesty w sprawie przebiegu linii

Być może trzeba będzie rozważyć inny wariant przebiegu kolei Turek - Konin niż te, które dotychczas proponowano - takie jest stanowisko marszałka województwa wielkopolskiego, Marka Woźniaka. Marszałek zwrócił się do PKP o wstrzymanie postępowania przetargowego.
Czytaj dalej
  12 komentarze
Etykiety:
12 komentarze

Dobra: Osobówka zderzyła się z busem przewożącym dzieci

Trzy osoby ucierpiały w wyniku zderzenia busa przewożącego dzieci i osobowego auta. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ugory (gm. Dobra). 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej

Kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 470 na wysokości miejscowości Cisew muszą liczyć się z utrudnieniami. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: W Smaszewie jest już bezpieczniej. Mieszkańcy mają nowy chodnik i oświetlenie

Mieszkańcy Smaszewa w gminie Tuliszków mogą już korzystać z nowego, bezpiecznego chodnika. Koszt inwestycji, którą oficjalnie oddano do użytku w piątek, 5 maja to ponad milion złotych. 
 
Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Kawęczyn: Patriotyczne akademie i wspólna modlitwa w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Biało-czerwone barwy dominowały podczas uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja w Tokarach i Kowalach Pańskich. Narodowe święto uczczono złożeniem symbolicznych kwiatów i wspólną modlitwą, a uczniowie przygotowali patriotyczne występy.
 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Tragiczny początek majówki. Zwłoki kobiety znalezione w przydrożnym rowie

W poniedziałek (1 maja) w przydrożnym rowie na terenie gminy Malanów znaleziono ciało 40-letniej kobiety. Trwa śledztwo prokuratury w tej sprawie. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Drzwi otwarte w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Turku

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Turku ponownie zaprasza do udziału w Drzwiach Otwartych. Tematem przewodnim będzie muzyka luterańska. 
 
Drzwi Otwarte to w wydarzenie, w którym warto wziąć udział tym bardziej, że świątynia przy ul. 3 Maja jest najstarszą budową sakralną w Turku - wciąż użytkowaną i utrzymywaną przez wspólnotę ewangelicką. Organizatorzy zapraszają nie tylko do zwiedzania obiektu, ale też na wykład Alana Woźniaka dotyczący muzyki luterańskiej. 
 
Będzie można posłuchać również brzmienia jakie wydają znajdujące się w kościele organy kalikowane. Początek wydarzenia o godz. 15.00. 
  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Spotkanie z historią, czyli opowieści Bogusława Wołoszańskiego

W niezwykle cennej lekcji historii wzięli udział uczestnicy piątkowego (21 kwietnia) spotkania w Tuliszkowie. Gościem specjalnym był bowiem nie kto inny jak znany dziennikarz i popularyzator wiedzy historycznej - Bogusław Wołoszański.
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Pożar składowiska opon. W akcji również strażacy z Turku

Trwa dogaszanie  pożaru składowiska opon w Koninie. Do akcji zadysponowano nie tylko strażaków z powiatu konińskiego, ale również pluton gaśniczy z Turku.
 
Czytaj dalej
  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Minął kolejny termin zakończenia rewitalizacji parku. Co dalej?

15 kwietnia minął kolejny termin oddania parku miejskiego w Turku do użytku. Inwestycja wciąż pozostaje niedokończona, a - jak udało nam się ustalić - władze miasta nie będą udzielać informacji na ten temat.
 
Czytaj dalej
  14 komentarze
14 komentarze

Sukces druhów z Galewa na sportowej arenie

W Gąsawie koło Żnina rywalizowały w Ogólnopolskim Turnieju w Halową Piłkę Nożną rywalizowały drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych. Do rywalizacji stanęli również druhowie z Galewa (gm. Brudzew). 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Dobra: Pożar samochodu osobowego. Brak osób poszkodowanych

W niedzielny (16 kwietnia) ranek w miejscowości Marcinów (gm. Dobra) doszło do pożaru osobowego. Auto spłonęło, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Osiem ofert na dokumentację dla linii Turek-Konin

Osiem firm złożyło oferty w postępowaniu przetargowym na opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla budowy linii kolejowej łączącej Turek z Koninem. Najtańsza z nich to blisko 14,5 mln zł, a najdroższa opiewa na ponad 31,6 mln zł. 
 
Czytaj dalej
  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Wspólne ćwiczenia strażaków i pracowników energetyki

We wtorek, 11 kwietnia zorganizowano wspólne ćwiczenia zgrywające podmiotów Straży Pożarnej oraz Energetyki. W szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Nie bój się prosić o pomoc”. Reklama uczennic z Kaczek Średnich nagrodzona

„Nie bój się prosić o pomoc” to tytuł reklamy przygotowanej przez uczennice z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Film zdobył drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie PeMrSa - Przegląd Młodzieżowej Reklamy Społecznej. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Turek: Modernizacja oczyszczalni w finale ogólnopolskiego konkursu. Może zwyciężyć głosami mieszkańców

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Turku zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.  Inwestycja o nagrodę rywalizuje w kategorii „obiekty ochrony środowiska”. Oceniana jest m.in. funkcjonalność modernizowanych obiektów, nowoczesność stosowanej technologii, jakość stosowanych materiałów i uzyskane efekty ekologiczne.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Kobietom wstęp wzbroniony, czyli średniowieczna tradycja wyłącznie dla mężczyzn

Przy wschodzie słońca mężczyźni zbierają się, by wziąć udział w niezwykłej procesji. Kobietom wstęp wzbroniony. Tej niezwykle już rzadkiej tradycji dotrzymuje się w Dobrej.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.