Tuliszków: Śmierć pod kołami ciężarówki

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś w Tuliszkowie. Rowerzystka została potrącona przez ciężarówkę. Niestety jej życia nie udało się uratować. 
 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Minister Piontkowski potwierdza: - Pierwszego września uczniowie wracają do szkół

Będziemy przygotowywali się do nowego roku szkolnego, sądzimy, że będzie to już powrót do tradycyjnych, stacjonarnych zajęć w szkołach - mówił podczas dzisiejszej (5 sierpnia) konferencji minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. 
 
Minister określił zajęcia stacjonarne jako najskuteczniejszą formę edukacji dzieci i młodzieży. Okres pandemii pokazał, że nowoczesne narzędzia co prawda umożliwiają kontakt na odległość, ale bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem nie jest w stanie zastąpić nawet najnowocześniejsza technologia. Właśnie to zdecydowało, że mimo trwającej pandemii 1 września uczniowie powrócą do szkół. 
 
Zapewne teraz zaczną rodzić się pytania czy szkoły, a tak naprawdę samorządy są przygotowane na ponowne uruchomienie stacjonarnej nauki. Właśnie o to dopytywał podczas ostatniej sesji rady gminy Kawęczyn Sylwester Przyłęcki. - Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie na miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego, jak będą wyglądać dni 30, 31 sierpnia i 1,2 września. Rozumiem Ministerstwo Edukacji Narodowej, żeby nauka odbywała się w szkole, ale jak widzimy ile jest zakażeń codziennie 500-600 i do tego liczby na kwarantannie przybywają to nie umiem odpowiedzieć. My się przygotowujemy do normalnego roku szkolnego - mówił wówczas wójt Jan Nowak.
 
Szkoły, tak jak wcześniej już zapowiadano rozpoczną pracę w nowym reżimie sanitarnym, według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. 
  0 komentarze
0 komentarze

Ile gminy wzięły z Unii? Najwięcej dotacji w Turku

Ile wynosi wartość inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych na terenie gmin powiatu tureckiego? Najlepiej pod tym względem prezentuje się miasto Turek, a listę zamyka gmina Władysławów. Tak wynika z raportu przygotowanego w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego. 
Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Wyjątkowy odpust na Galewskim Wzgórzu już jutro

Uroczystości odpustowe na Galewskim wzgórzu rozpoczną się już dzisiejszego popołudnia. Tegoroczny odpust będzie wyjątkowy, ponieważ nastąpi także oficjalne otwarcie Jubileuszu Przemienienia Pańskiego. 
 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Kawęczyn: Gmina będzie starać się o środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Do 10 sierpnia samorządy mogą składać wnioski o wsparcie z puli 6 mld zł z w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. O dodatkowe pieniądze zamierza również starać się gmina Kawęczyn, wiązało się to z koniecznością zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Fundusz Sołecki w czasach pandemii, czyli jak korzystać rozsądnie

Niełatwe czasy, w których przyszło nam wszystkim funkcjonować wymuszają racjonalne gospodarowanie pieniędzmi. To samo tyczy się funduszu sołeckiego, o czym rozmawiano również  podczas ostatniej sesji rady gminy Kawęczyn.
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Spada liczba aktywnych zakażeń w powiecie tureckim. Niestety jest też piąta ofiara wirusa

Na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia informujemy, że w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 91-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tureckiego.
Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Z końcem roku kopalnia Adamów przejdzie do historii

Koniec 2020 roku oznaczać będzie definitywny koniec przemysłu paliwowo-energetycznego w powiecie tureckim. Zarząd PAK KWB Adamów zdecydował o zakończeniu wydobycia, a w  konsekwencji rozwiązaniu i likwidacji zakładu. 
Czytaj dalej
  13 komentarze
13 komentarze

Amfetamina i kradzione auto. 24-latek zatrzymany przez policję

24-letni mieszkaniec Turku został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za swoje wybryk młody mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. 
Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nowe przypadki zachorowań w powiecie tureckim

Ponad 120 osób z powiatu tureckiego przebywa w izolacji domowej, a ponad pół tysiąca objętych jest kwarantanną. Dzisiejsze statystyki nadesłane przez biuro prasowe wojewody wielkopolskiego informują o kolejnych dwóch zachorowaniach na COVID-19 w powiecie tureckim.
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Brudzew: Śmiertelny wypadek w Koźminie. Motocykl zderzył się z kombajnem

Rozpoczynający się właśnie okres intensywnych prac polowych wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego większej ostrożności. Niestety w Koźminie (gmina Brudzew) doszło do tragicznego w skutkach zderzenia motocykla z kombajnem.
Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

Kawęczyn: Groźne dachowanie w Chocimiu

Jedna osoba odniosła obrażenia w wypadku, do którego doszło popołudniu w miejscowości Chocim, w gminie Kawęczyn. 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Dobra: Samorząd wspomoże Państwową Straż Pożarną i powiat turecki

Przyjmując zmiany w budżecie podczas czwartkowej (23 lipca) sesji dobry radni zdecydowali m.in. o udzieleniu wsparcia finansowanego dla powiatu tureckiego na remont jednej z dróg na terenie gminy Dobra, dotacji dla Państwowej Straży Pożarnej i przekazaniu środków na zakup auta dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Żeronicach.  Radny Wszędybył dopytywał jednak, czy wsparcie dla straży pożarnej i ŚDS rzeczywiście jest konieczne.
 
Czytaj dalej
  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Aktywnych zakażeń w powiecie przybywa. Wśród chorych kolejne dziecko

Na 907 aktywnych przypadków zachorowań na COVID-19 w całej Wielkopolsce ponad 170 to zarażeni koronawirusem z powiatu tureckiego. Dziś do statystyk dołączyły kolejne trzy osoby. 
 
Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Dwie kobiety chore na COVID-19. Przybywa ozdrowieńców

Do 25 osób wzrosła w tym tygodniu liczba osób, którym udało się pokonać koronawirusa, czyli tzw. ozdrowieńców. Dziś poinformowano także o kolejnych dwóch kobietach zarażonych SARS-CoV-2. 
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Zakażeń w powiecie przybywa. Sześć osób chorych na COVID-19

Jak podał dziś Wielkopolski Urząd Wojewódzki na terenie powiatu tureckiego odnotowano kolejnych sześć przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Wśród chorych na COVID-19 jest również dziecko. 
 
Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Kolejne dziecko zarażone koronawirusem w powiecie tureckim

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 3388 przypadków zakażeń koronawirusem. Dzisiejszy raport wykazał kolejne zachorowania w powiecie tureckim. 
 
 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Turkowianka uwierzyła oszustom. 86-latka straciła oszczędności

Mimo apeli i ostrzeżeń oszuści posługujący się metodą „na wnuczka" i „na policjanta" wciąż są aktywni. Przekonała się o tym 86-letnia mieszkanka Turku, która uwierzył w historię o wypadku członka rodziny. W ten sposób straciła 20 tysięcy złotych.
 
Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Osiem osób zarażonych koronawirusem

Kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 20 osób w regionie. W tej grupie są także mieszkańcy powiatu tureckiego - dorośli i dzieci.
Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Koronawirus. Najnowsze dane dla powiatu tureckiego

Najnowszy raport opublikowany przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje o jednym przypadku zachorowania na COVID-19 w powiecie tureckim. 
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.