Kolejni Terytorialsi złożą przysięgę w Lesznie

Kolejni Terytorialsi złożą przysięgę w Lesznie

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, blisko stu kolejnych ochotników 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej stanie do przysięgi. Wojskowa uroczystość już po raz drugi odbędzie się na terenie leszczyńskich koszar, a bramy jednostki przy ul. Racławickiej tego dnia będą otwarte dla rodzin żołnierzy i mieszkańców Leszna.

„Składający przysięgę żołnierze zostali powołani do służby 29 marca i przeszli intensywne szkolenie podstawowe, które odbyło się na obiektach wojskowych 125 batalionu lekkiej piechoty w Lesznie. Nowo wcieleni Terytorialsi zostali przeszkoleni w zakresie: praktycznych umiejętności strzeleckich, posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i topografii. Novum w trakcie tego szkolenia była broń, jaką otrzymali żołnierze. Pierwszy raz od czasu istnienia brygady żołnierze na swoje wyposażenie otrzymali najnowocześniejsze polskie karabinki MSBS „Grot” - informuje kpt. Marcin Misiak, oficer prasowy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

„Zapraszamy do udziału w tym ważnym dla Terytorialsów, jak i mieszkańców regionu leszczyńskiego wydarzeniu. Wasza obecność jest niezwykle ważna i pokaże, że mundur żołnierza Wojska Polskiego jest bliski waszym sercom” - zachęca przedstawiciel Wielkopolskiej Brygady WOT.

Uroczystości w sobotę rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Św. w Bazylice Mniejszej przy
ul. Kościelnej 18 w Lesznie. Uroczysta przysięga wojskowa na placu leszczyńskich koszar przy ul. Racławickiej zaplanowana jest na godz. 12.00.

                                                                                    ***

Obecnie w szeregach 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy ponad 1000 żołnierzy. W skali kraju WOT liczy już ponad 19 tys. żołnierzy, w tym ponad 16 tys. żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową oraz 3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany rozwoju formacji przewidują, że do końca 2019 roku w WOT będzie służyło 26 tys. żołnierzy.

kpt. Marcin MISIAK, Anna SZYMANIAK
12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Słowne potyczki, czyli wybory Super Mistrzów Piękn...
Kawęczyn: Gospodynie z Będziechowa walczą w „Bitwi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 27 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.